Trwa ładowanie...

New York Times chwali Saską Kępę

Co przyciąga warszawiaków i turystów na Saską Kępę? Według jednego z najbardziej znanych magazynów na świecie, powodów jest mnóstwo

New York Times chwali Saską Kępę
dwlblhf
dwlblhf

Kiedy w 2008 roku rozpoczęła się budowa Stadionu Narodowego, mieszkańcy Saskiej Kępy podnieśli raban - bali się, że sąsiedztwo dużego sportowego obiektu sprawi, że życie na tym pięknym i cichym osiedlu Pragi Południe stanie się nie do wytrzymania.

Stało się zupełnie inaczej. Na Saskiej Kępie wyremontowano od tego czasu ulice, powstały nowe chodniki, a ul. Francuska jest zamykana dla ruchu za każdym razem, gdy na Stadionie Narodowym odbywa się mecz - tak aby nie przeszkadzano mieszkańcom.

Turyści częściej zaczęli zaglądać do klimatycznych lokali, których w tej części Warszawy jest bardzo wiele. Przyciąga ich - jak argumentuje " New York Times " - niska zabudowa i modernistyczna architektura willowa lat 20. i 30. XX wieku, która nie ucierpiała specjalnie podczas II wojny światowej. Do tego wszędzie można dojść na piechotę, a osiedle ma klimat spokojnego, niedużego miasteczka.

dwlblhf

Cudzoziemcy mieszkający w stolicy również coraz chętniej wybierają właśnie tę część Warszawy. Szczególnie odnosi się to do Francuzów, dla których sporym atutem jest bliskość Liceum Francuskiego. Mimo tylu zalet nadal znaleźć tu można relatywnie tanie mieszkania, choć jest z tym z roku na rok coraz trudniej. Saska Kępa zaczyna się specjalizować w sprzedaży i wynajmnie luksusowych przestrzeni mieszkalnych - taka oferta skierowana jest głównie do przybywających z innych krajów.

Cały tekst w języku angielskim dostępny jest tutaj: www.nytimes.com

Zobacz również: Tęcza w New York Timesie

dwlblhf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwlblhf
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj