Trwa ładowanie...

Nauka zdalna. Warszawa. Pierwszego dnia zdalnych lekcji padł Librus

W poniedziałek rozpoczęły się zdalne lekcje w kl. IV-VIII. Obciążenia nie wytrzymał dziennik elektroniczny Librus. Nie można się było zalogować od rana do godz. 11.

Warszawa. Pierwszego dnia nauki zdalnej doszło do awarii LibrusaWarszawa. Pierwszego dnia nauki zdalnej doszło do awarii LibrusaŹródło: PAP, fot: PIOTR KAMIONKA, REPORTER
d3ptjzk
d3ptjzk

Librus to dziennik elektroniczny, który dla tysięcy szkół jest podstawowym narzędziem do komunikacji z uczniami i ich rodzicami.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", w poniedziałek rano, gdy formalnie zaczęła obowiązywać w szkołach w całej Polsce zdalna edukacja we wszystkich szkołach ponadpodstawowych oraz w kl. IV-VIII w podstawówkach, do Librusa nie można się zalogować.

- Szkoła mojego dziecka zapowiedziała, że w poniedziałek komunikacja odbywa się wyłącznie za pomocą Librusa. Zdalne lekcje mają się zacząć od wtorku. Nie dziwię się, przecież dyrektorzy i nauczyciele dowiedzieli się o przejściu na zdalne lekcje dopiero w ostatni piątek, nie mieli czasu na przygotowania – opowiada dziennikowi rodzic ucznia z podstawówki.

d3ptjzk

Po godz. 11 Agata Sitarska, Kierownik Marketingu Librusa poinformowała, że firma zarejestrowała "spowolnienie w logowaniu lub brak możliwości zalogowania się do rozwiązania LIBRUS Synergia" u części użytkowników. Problem występował między godz.8, a godz. 9.

- W chwili obecnej system działa poprawnie, a jego wydajność jest stale monitorowana - informuje Agata Sitarska. - Niedogodności wynikały z nagłego, dużego obciążenia systemu, którego przyczynę jeszcze diagnozujemy. Podjęliśmy działania, które mają zapobiec takim sytuacjom w przyszłości. Zwracamy również uwagę, że sieć Internet, z powodu powrotu edukacji zdalnej, jest przeciążona i część problemów z logowaniem może wynikać również z jej obciążenia – dodała Sitarska.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3ptjzk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ptjzk
Więcej tematów