Trwa ładowanie...

Namawiajmy seniorów do szczepień przeciw grypie. "Można im uratować życie"

Specjalny program w tym zakresie uruchomił stołeczny ratusz.

Namawiajmy seniorów do szczepień przeciw grypie. "Można im uratować życie"
d415iwx
d415iwx

Z początkiem września ruszyła akcja, która ma zachęcać osoby starsze do bezpłatnego zaszczepienia się przeciw grypie. Program jest adresowany do osób powyżej 65 roku życia i nosi nazwę „Grypa 65+”. Należy pamiętać, że seniorzy są szczególnie narażeni na powikłania związane z tą chorobą i mogą one przynieść poważne konsekwencje.

Zapalenie płuc, mózgu i mięśnia sercowego w zaawansowanym wieku stanowi duże niebezpieczeństwo, bezpośrednio zagrażające życiu. Dlatego szczególnie ważne jest, aby w ramach profilaktyki zdrowotnej namówić swoich rodziców czy dziadków do skorzystania z programu. Tym bardziej, że skuteczność szczepionki ocenia się na 70-90%. Sama odporność wytwarza się już po dwóch tygodniach i trwa nawet do roku.

Lekarze wskazują, że szczepienie przynosi szczególnie wysoką efektywność w grupie osób starszych. Nie tylko zmniejsza ilość późniejszych powikłań, ale także redukuje liczbę ewentualnych hospitalizacji. Programem objęte są też osoby przebywające w Stołecznym Centrum Opiekuńczo-Leczniczym oraz bezdomni z noclegowni na terenie miasta. Ratusz na ten cel przeznaczył ponad 2 mln zł i szacuje, że w ten sposób będzie można zaszczepić około 60 tys. osób.

d415iwx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d415iwx
Więcej tematów