Trwa ładowanie...

Najwyższy apartamentowiec w Unii Europejskiej!

Wysoka na 192 metry Złota 44 jest już (oficjalnie) najwyższym wieżowcem o przeznaczeniu wyłączanie mieszkalnym w całej Unii Europejskiej! - zobaczcie niesamowite zdjęcia!

Najwyższy apartamentowiec w Unii Europejskiej!
dp8cf4s
dp8cf4s

Intensywne opady śniegu okazały się niestraszne dla zespołu 7 monterów wysokościowych, którzy w minioną niedzielę (28 października) zakończyli montaż charakterystycznego zwieńczenia apartamentowca!

Zbudowane w konstrukcji stalowej zwieńczenie znajduję się 228 metrów na poziomem Wisły, czyli aż 306 metrów nad poziomem morza. Waży blisko 65 ton i składa się z 150 elementów. Waga najcięższych pojedynczych stalowych słupów dochodziła do 3,5 ton.

Monterom wysokościowym na ostatnim etapie pracy towarzyszyła Alicja Kościesza, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w Orco Property Group, która powiedziała m.in.:

Montaż zwieńczenia był niezwykłym przedsięwzięciem konstrukcyjnym i budowlanym, a prace z tym związane można śmiało porównać do wysokogórskiej wspinaczki - nie tylko ze względu na sobotnią pogodę. Każda z 7 osób pracujących przy montażu najwyżej położonego elementu Złotej 44 przeszła specjalistyczne szkolenie alpinistyczne. Niczym w najwyższych partiach Himalajów bezpieczeństwo jednej osoby uzależnione było od drugiej. Pracę czterech osób montujących kolejne elementy zwieńczenia asekurowały często i 3 inne osoby.

dp8cf4s

Osoby zabezpieczające komunikowały się z monterami za pomocą urządzeń radiowych a monterzy przypięci byli co najmniej 2 linami asekuracyjnymi. W chwili gdy 2 pracowników pracowało na wysokości w koszu podnośnika 1 lub 2 dodatkowych monterów siedziało, stało lub leżało na wystającej poza budynek konstrukcji. To była praca o najwyższym stopniu ryzyka i tak jak w górach o sukcesie zadecydowało doświadczenie. Zespół monterów wysokościowych, który pracował na Złotej 44 takie posiada - odpowiadał m.in. za modernizację słupów do obsługi kolejki linowej na Kasprowym Wierchu. Tam prace prowadzone były na wysokości ponad 200 metrów nad przepaścią. Na Złotej 44 było niewiele niżej. Stalowe zwieńczenie najwyższego apartamentowca w Unii Europejskiej znajduje się w końcu na wysokości 192 metrów od poziomu ulicy, 228 metrów nad poziomem Wisły, czyli aż 306 metrów nad poziomem morza.

Montaż konstrukcji zwieńczenia szczęśliwie dobiegł końca i Warszawa od niedzieli może poszczycić się najwyższym apartamentowcem w całej Unii Europejskiej. Dla uczczenia tego ważnego etapu budowy, w niedzielę wieczorem stalowy szczyt Złotej 44 rozbłysnął błękitną iluminacją - będzie ona zapalana każdego wieczoru do najbliższego Sylwestra.

dp8cf4s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dp8cf4s
Więcej tematów