Trwa ładowanie...

Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa podczas Sylwestra. Duże zmiany w centrum

Chodzi m.in. o dodatkową liczbę funkcjonariuszy i zabezpieczenie trasy dojazdowej do samego terenu.

Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa podczas Sylwestra. Duże zmiany w centrum
d48ouxa
d48ouxa

Miejska zabawa sylwestrowa rozpocznie się 31 grudnia o godz. 19.00. Aby usprawnić dotarcie na pl. Defilad miasto przygotowało szereg ułatwień komunikacyjnych oraz zmian w organizacji ruchu na ulicach w pobliżu Pałacu Kultury i Nauki. Impreza potrwa do godziny 1. Przez całą noc kursować będzie metro. Przygotowano szczególne środki ostrożności.

Organizatorzy zwracają także uwagę na sprawy organizacyjne imprezy. - Zgodnie z ustawą o organizowaniu imprez masowych zapewnimy odpowiednią liczbę ochroniarzy, teren zostanie wygrodzony, nie będzie można wnosić żadnych przedmiotów, alkoholu, butelek, pirotechniki, czyli tak naprawdę tego wszystkiego, co wynika z ustawy o imprezach masowych - mówi WawaLove.pl Bartosz Milczarczyk, rzecznik stołecznego ratusza.

- Wystąpiliśmy do komendanta stołecznego policji z prośbą o to, by w kontekście zamachu terrorystycznego w Berlinie, rozważył możliwość wprowadzenia takich rozwiązań, które miały miejsce podczas Światowych Dni Młodzieży. Chodzi m.in. o dodatkową liczbę funkcjonariuszy i zabezpieczenie trasy dojazdowej do samego terenu. To działanie ogranicza do minimum ryzyko występowania sytuacji podobnej do tej, która miała miejsce w Berlinie - mówi nam Bartosz Milczarczyk.

Zmiana organizacji ruchu

Wyłączona z ruchu i parkowania będzie ulica Marszałkowska od ul. Świętokrzyskiej do Al. Jerozolimskich w terminie 31 grudnia od godz. 15.00 do 1 stycznia 2017 r. do godz. 6.00. W tym samy okresie wyłączona będzie ul. Widok od ul. Marszałkowskiej do ul. Kruczej oraz ul. Złota, od ul. Marszałkowskiej do ul. Zgoda. Wyłączony z ruchu będzie także wjazd do parkingu podziemnego na pl. Defilad. Z ruchu wyłączony zostanie także tunel pod ul. Marszałkowską, między pl. Defilad a ul. Złotą.

d48ouxa

Nieprzejezdna będzie także ul. Sienkiewicza, od ul. Marszałkowskiej do ul. Zgoda w terminie 31 grudnia od godz. 15.00 do 1 stycznia 2017 r. do godz. 6.00 oraz wjazdy na pl. Defilad od ul. Marszałkowskiej w terminie 30 grudnia od godz. 6.00 do 1 stycznia 2017r. do godz. 9.00.

Szczegóły znajdziecie tutaj: [MAPA]

Metro

Metro będzie kursowało przez całą noc, zwiększona zostanie częstotliwość kursowania (na I linii od godz. 20.00 z częstotliwością co 3 minuty, na II linii co 5 minut, od godz. 1.30 pociągi obydwu linii będą wjeżdżać na stacje co 10 minut, po godz. 3.00 co 15 minut).
Od 31 grudnia, od godz. 20.30 do 1 stycznia, do godz. 1.30, nie będzie działała stacja metra Centrum.
W przypadku konieczności zwiększenia częstotliwości kursowania metra przygotowano dodatkowe pociągi rezerwowe.

Autobusy i tramwaje

Na czas wyłączenia ruchu na ul. Marszałkowskiej (od ul. Świętokrzyskiej do Al. Jerozolimskich, 31 grudnia od godz. 15.00 do 1 stycznia 2017 r. do godz. 6.00), autobusowe linie nocne i jedna linia dzienna zostaną skierowane na najbliższe ulice równoległe, linia tramwajowa 4 zostanie skierowana na trasę objazdową prowadzącą ciągiem al. Jana Pawła II, linie 15 i 35 zostaną skrócone do przystanku metra Politechnika, a kursowanie linii 18, w dniach 31 grudnia i 1 stycznia, zostaje zawieszone. Ponadto w ramach specjalnej komunikacji sylwestrowej przewidywane jest całonocne kursowanie linii tramwajowych: 2, 4 (na trasie objazdowej), 9, 24 i 33 oraz linii autobusowej 507.

d48ouxa

Około północy wyłączone z ruchu będzie rondo Dmowskiego. Autobusy zostaną skierowane na trasy objazdowe, natomiast ruch tramwajowy zostanie wstrzymany. Drożność Al. Jerozolimskich zostanie przywrócona po zakończeniu pokazu fajerwerków i zejścia widzów z jezdni.

Zwiększona zostanie także częstotliwość następujących linii nocnych: N13, N24, N25, N35, N37, N42, N43, N44, N64 i N81. Ponadto 31 grudnia od godz. 15.00, będzie funkcjonować autobusowa linia zastępcza Z-5, kursującej na trasie: pl.Wilsona – pl. Bankowy.

Kolej

W celu jak najsprawniejszego rozwozu uczestników zabawy sylwestrowej pociągi PKP PLK oraz SKM i KM będą zatrzymywać się na stacji Warszawa Centralna (rozwiązanie takie było wprowadzone podczas obsługi strefy kibica w czasie EURO 2012 oraz sylwestra w 2013). Będzie to dotyczyć wszystkich pociągów, także tych (pojedyncze kursy), które planowo powinny jechać około północy przez Śródmieście.

d48ouxa

Przewóz osób z niepełnosprawnością ruchową

M.st. Warszawa zapewnia usługę przewozu osób z niepełnosprawnością ruchową chcących wziąć udział w zabawie sylwestrowej. Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie zapotrzebowania na transport pod nr telefonu 22 298 59 00 lub drogą elektroniczną pod adresem bus@specjaltrans.pl do 30 grudnia 2016 r. do godz. 16.00.

Usługa obejmuje przewiezienie osoby z niepełnosprawnością ruchową (wraz z osobą towarzyszącą) na miejsce zabawy sylwestrowej na placu Defilad z miejsca zgłoszonego w zamówieniu i odwiezienie z placu Defilad do miejsca wskazanego przez pasażera. Korzystający z usługi nie ponosi żadnych opłat. Przewóz jest realizowane od 31 grudnia od godz. 18.30 do 1 stycznia 2017 r. do godz. 3.00.

Źródło: (WawaLove.pl/UM)

d48ouxa
d48ouxa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48ouxa
Więcej tematów