Trwa ładowanie...

Na UW oficjalnie otwarto Buwialnię

Jest i przewijak, i krzesełko do karmienia

Na UW oficjalnie otwarto Buwialnię
dufppss
dufppss

Rodzice, którzy przychodzą do biblioteki wraz z dziećmi, mogą skorzystać ze specjalnej sali przygotowanej dla najmłodszych. Dziś oficjalnie otwarto Buwialnię - poinformował Uniwersytet Warszawski .

Jak już informowaliśmy , dzieci wraz z opiekunami ze specjalnego pokoju mogą korzystać od czerwca. W wakacje cieszył się on dużym zainteresowaniem, ale oficjalne otwarcie zaplanowano na początek roku akademickiego.

– Chcemy, aby najmłodsi byli obecni na Uniwersytecie, a ich rodzice, czyli studenci, doktoranci i pracownicy, mogli swobodnie korzystać z biblioteki wraz z dziećmi. Bardzo bym chciała, aby we wszystkich budynkach uniwersyteckich, w których jest to możliwe, powstały kąciki dla dzieci – mówiła prorektor UW prof. Anna Giza-Poleszczuk podczas otwarcia Buwialni. – Czuję się naprawdę pod dużą presją, bo nigdy jeszcze nie miałam tak młodych studentów – dodała pani prorektor.

Przewijak i krzesełko do karmienia

Buwialnia znajduje się na pierwszym piętrze w sali 143 tuż za Informatorium. Pokój wyposażony jest w maty, krzesełka, stolik, zabawki i książeczki. Zaaranżowano w nim również kącik higieniczny z przewijakiem i krzesełkiem do karmienia. Dla opiekunów przygotowano cztery stanowiska pracy. Większa część ścian w Buwialni jest oszklona, dzięki temu dzieci mogą obserwować, co dzieje się np. w głównym hallu przed wejściem do biblioteki.

dufppss

Z Buwialni korzystają nie tylko mamy. Bardzo często zaglądają do niej również ojcowie, babcie lub inni opiekunowie. Zainteresowanie jest duże. W przyszłości pracownicy biblioteki planują organizację specjalnych zajęć dla dzieci podczas otwartych wydarzeń, które będą odbywać się w BUW-ie, np. w Noc Muzeów .

dufppss
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dufppss
Więcej tematów