Trwa ładowanie...

Na Białołęce budują kanalizację (UTRUDNIENIA)

Zamknięta będzie ulica Głębocka

Na Białołęce budują kanalizację (UTRUDNIENIA)
d2xgem7
d2xgem7

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji rozpoczyna następny etap budowy kanalizacji na ul. Głębockiej. Od 26 stycznia roboty będą prowadzone pomiędzy ul. Podwójną a Gościnną. Ten etap prac ma się zakończyć do 20 lutego.

Powstanie tam główny kanał i odcinki do granic wszystkich nieruchomości. Ułatwi to mieszkańcom podłączenie się do kanalizacji. Wybudowane zostaną także „sięgacze”, które pomogą rozbudować sieć oraz pompownia ścieków. Kanał pod Głębocką będzie miał średnicę od 0,4 do 0,6 m i znajdzie się na głębokości od 2 do 7 m. Budowany będzie metodą tzw. mikrotunelingu, a więc maszyną drążącą. Konieczne jest jednak wybudowanie pod jezdnią studni o średnicy od 2 do 3,2 m. Wszystko to powoduje, że niemożliwa jest budowa przy ciągłym ruchu samochodów.

Prace będą prowadzone w kilku etapach. Pierwszy odcinek powstał w zeszłym roku. Teraz (od 26 stycznia) roboty będą prowadzone między Podwójną a Gościnną. Ten etap prac ma się zakończyć do 20 lutego. Następnie budowa będzie się przesuwała kilkusetmetrowymi odcinkami w kierunku ul. L. Berensona. Wszystkie prace mają się zakończyć w styczniu 2016.

d2xgem7

W czasie robót zamknięta będzie ul. Głębocka. Od 26 stycznia nieprzejezdny będzie fragment pomiędzy ul. Podwójną a Gościnną. Objazd zamkniętego odcinka ul. Głębockiej będzie prowadził ulicami: Magiczna – Skarbka z Gór – Berensona. Ponadto, na ul. Skarbka z Gór pomiędzy ulicami Magiczną a Głębocką wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy – w stronę ul. Głębockiej.

Pasażerowie komunikacji miejskiej powinni zwrócić uwagę na zmiany tras linii autobusowych. Zostaną one wprowadzone od nocy z 25 na 26 stycznia – dla linii nocnych, a od 26 stycznia, od początku kursowania – dla linii dziennych. Autobusy linii 120 i 527 pojadą objazdem ul. Magiczną, Skarbka z Gór i Berensona (linia 527 będzie jeździła tylko do pętli Zaułek). Swoją trasę zmienią także autobusy linii 732, które będą kursowały ul. Magiczną, Skarbka z Gór, Berensona, Kąty Grodziskie i Głębocką. Inaczej – ul. Skarbka z Gór, Berensona, Skarbka z Gór i Magiczną pojadą autobusy linii nocnej N11.

d2xgem7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xgem7
Więcej tematów