Trwa ładowanie...

Młodzież dziękuje powstańcom. Trwa akcja "BohaterON - włącz historię"

"W ten sposób chcemy pokazać, że pamiętamy o tych, którzy walczyli o stolicę."

Młodzież dziękuje powstańcom. Trwa akcja "BohaterON - włącz historię"
d2pg4qx
d2pg4qx

Do dwóch tysięcy Powstańców Warszawskich w ramach projektu „BohaterON - włącz historię!” trafią kartki, w których Polacy podziękują za stoczone walki. Do końca września uczniowie szesnastu gimnazjów i liceów z całego kraju biorą udział w warsztatach edukacyjnych. Podczas zajęć poznają historię oraz wysyłają symboliczne pocztówki.

Młodzież uczestniczy w grze polegającej na odgadywaniu haseł związanych z Powstaniem Warszawskim, ogląda film „Historia bez Cenzury” oraz wypisuje kartki. Za pośrednictwem Muzeum Powstania Warszawskiego zostaną one przekazane adresatom. - Celem projektu BohaterON jest oddanie hołdu Powstańcom. Każdy Polak może wysłać kartę. W ten sposób chcemy pokazać, że pamiętamy o tych, którzy walczyli o stolicę - mówi Katarzyna Kaźmierczak z Komitetu Organizacyjnego projektu BohaterON.

Organizatorem akcji jest Fundacja Sensoria i Fundacja Rosa. Bezpłatne kartki dostępne są między innymi w placówkach Poczty Polskiej. Własnoręcznie robione pocztówki wysyłają również dzieci ze szkół przyszpitalnych.

Na potrzeby akcji utworzono specjalny portal internetowy prezentujący powstańcze sylwetki bohaterów. Projekt zakończy się 2 października.

d2pg4qx
d2pg4qx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pg4qx
Więcej tematów