Trwa ładowanie...

Miliony złotych odszkodowania za działkę, na której stanie pomnik smoleński

"Nie wpłynie to na dotrzymanie terminu budowy pomnika"

Miliony złotych odszkodowania za działkę, na której stanie pomnik smoleński
daen0bj
daen0bj

Blisko pięć milionów złotych odszkodowania będzie musiał zapłacić stołeczny ratusz* spadkobiercy działki u zbiegu ulic Trębackiej i Focha - miejsca, gdzie ma stanąć pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej* - podaje RMF FM. Radio dodaje, że wysokość odszkodowania wyliczył niezależny rzeczoznawca, a procedura ruszyła na długo przed tym, jak działkę wybrano na lokalizację pomnika.

Pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej powstanie u zbiegu ul. Trębackiej i Focha. O lokalizacji zdecydowali 9 kwietnia stołeczni radni. Miejsce zaproponowała prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz . Według radnych i PiS, pomnik powinien stanąć na Krakowskim Przedmieściu.****

Były właściciel działki, na której ma stanąć pomnik nie zgłosił się w odpowiednim, ogłoszonym przez ratusz terminie. Zgodnie z prawem przysługuje mu teraz wyłącznie odszkodowanie. Według niezależnego rzeczoznawcy, jest to kwota bliska 5 milionom złotych. Rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk zapewnił stację, że nawet gdyby były właściciel nie był zadowolony z jego wysokości, a sprawa miałaby trafić do sądu, w żaden sposób nie wpłynie to na dotrzymanie terminu budowy pomnika,a monument ma stanąć w ciągu 2 lat.

daen0bj

- Mam nadzieję, że pomnik będzie dziełem wybitnym, ponadczasowym. Okaże się monumentem świadczącym, że w sprawach dla narodu ważnych jednak potrafimy wznieść się ponad podziały i mówić jednym głosem, polskim głosem - powiedziała Gronkiewicz-Waltz podczas Rady, na której ustalono lokalizację. Przed wystąpieniem prezydent Warszawy radni uczcili ofiary katastrofy minutą ciszy.

Z najnowszego badania CBOS wynika, że 61 procent Polaków popiera budowę pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy smoleńskiej w Warszawie. 10 kwietnia minęła 5. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem , w którym zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.

daen0bj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
daen0bj
Więcej tematów