Trwa ładowanie...

Miesięcznice smoleńskie. Więźniowie z Białołęki pomagają policji w montażu barierek

- Celem głównym tego przedsięwzięcia jest przygotowanie tych osób do powrotu do społeczeństwa - przekonuje stołeczna policja.

Miesięcznice smoleńskie. Więźniowie z Białołęki pomagają policji w montażu barierek
d3guu4t
d3guu4t

Więźniowie będą pomagać policji w zabezpieczeniu miesięcznic smoleńskich na mocy umowy podpisanej na poczatku września. Ci, którzy przebywają w zakładzie karnym na Białołęce, będą odpowiedzialni za montaż i sprzątanie barierek rodzielających tłumy na Krakowskim Przedmieściu.

Przypomnijmy: barierki stawiane podczas obchodów miesięcznic smoleńskich mają oddzielić ich uczestników od kontrmanifestantów. Przez dwa miesiące montażem obiektów zajmowała się straż miejska, o czym pisalismy na łamach WawaLove.pl. Jednak jak udało się dowiedzieć TVN24, po ostatnich obchodach miesięcznicy smoleńskiej składaniem barierek zajęli się więźniowie z białołęckiego zakładu karnego.

Te informację potwierdza rzecznik Komendy Stołecznej Policji. - Byli to wyłącznie pracownicy komendy stołecznej wspólnie z więźniami - powiedział kom. Sylwester Marczak w rozmowie z tvnwarszawa.pl. - Zaangażowanie więźniów w prace porządkowe związane z opłotkowaniem na Krakowskim Przedmieściu wynika z podpisanego przez Komendę Stołeczną Policji i Służbą Więzienną porozumienia - dodał.

Na pytanie reporterki WawaLove.pl, jakie dokładnie prace będą wykonywane przez więźniów na rzecz policji, kom. Marczak odpowiedział, że będą miały głównie "charakter pozrądkowy i gospodarczy". - Celem głównym tego przedsięwzięcia jest przygotowanie tych osób do powrotu do społeczeństwa oraz późniejsza ich aktywizacja zawodowa w warunkach wolnościowych - tłumaczy w rozmowie z naszym portalem. Jednocześnie zaznacza, że niewykluczone są inne prace. - Będzie to na bieżaco uzgadniane z kierownictwem poszczególnych zakładów karnych - dodaje rzecznik KSP.

d3guu4t

Umowę pomiędzy Komendę Stołeczną Policji i Służbą Więzienną zawarto 7 września. Podpisali ją komendant stołeczny policji Rafał Kubicki i dyrektor okręgowego inspektoratu Służby Więziennej w Warszawie Zbigniewem Brzostek.

Źródło: tvnwarszawa.pl/TVN24/PAP

Oprac. Karolina Pietrzak

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytajcie również: Włochy: 2,5-metrowy pyton w warszawskim ogródku. Uciekł z terrarium

d3guu4t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3guu4t
Więcej tematów