Trwa ładowanie...

Miasto nie będzie odśnieżać ścieżek rowerowych!

Zła wiadomość dla rowerzystów "całorocznych"

Miasto nie będzie odśnieżać ścieżek rowerowych!
d26sl21
d26sl21

Wśród mieszkańców Warszawy są i tacy, którzy nie rozstają się z rowerem przez cały rok. Dla niech ta wiadomość nie będzie przyjemna. W tym roku miasto nie zamierza odśnieżać dróg rowerowych.

Autor facebookowego fanpejdża "Cyklista w Warszawie" zadał pytanie o ścieżki rowerowe miejskiemu pełnomocnikowi ds. komunikacji rowerowej. Jak się okazało, ścieżki nie będą odśnieżanie. - Nie ma na to środków - odpowiedział pełnomocnik. Środki na ten cel zostały przeznaczone na remonty.

Odśnieżanie ścieżek to jednak tylko jeden z problemów. Drugim jest fakt, że ścieżki rowerowe pełnią zimą funkcję miejsca, gdzie odśnieżarki po prostu zrzucają śnieg. Autor "Cyklisty w Warszawie" zapytał również o to, dołączając do pytań zdjęcia ścieżek rowerowych z ubiegłego roku. Widzimy na nich hałdy śniegu wrzucone prosto na ścieżki.

d26sl21

Pełnomocnik zapewnił, że zwrócił się do Zarządu Oczyszczania Miasta, by ten nie przerzucał śniegu na rowerowe ścieżki. Jak będzie to wyglądało w praktyce - zobaczymy już za kilkanaście dni.

d26sl21
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26sl21
Więcej tematów