Trwa ładowanie...

Metro Warszawskie. Pierwszy rok wschodniego odcinka II linii

Mija rok od oddania do użytku stacji Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy oraz Trocka. W tym czasie z ponad 3-kilometrowego odcinka skorzystało przeszło 4,8 mln podróżnych. 

Metro WarszawskieMetro WarszawskieŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d4mqytr
d4mqytr

Ze stacji Trocka do Śródmieścia w niecały kwadrans! Tak od 15 września 2019 roku mieszkańcy Pragi-Północ i Targówka oraz podwarszawskich miejscowości podróżują do centrum Warszawy.

Metro Warszawskie. II linia. Najpopularniejsza stacja Trocka

"Dotychczas ze stacji wschodniego odcinka drugiej linii metra skorzystało ponad 4,8 mln pasażerów. Najpopularniejszą stacją jest Trocka, na której wsiadło i wysiadło z pociągów ponad 3,1 mln osób. Drugie miejsce – pod względem popularności – zajmuje Targówek Mieszkaniowy z ponad milionem pasażerów, a trzecie Szwedzka, z ponad 600 tys. pasażerów" – podaje Karolina Gałecka z warszawskiego ratusza.

Każdego dnia z trzech nowych stacji wschodniego odcinka II linii metra korzysta średnio 10,5 tysiąca, 3,4 tysiąca oraz 1,8 tysiąca podróżnych. Rekord w ilości pasażerów, którzy w ciągu jednego dnia przemierzyli stację Trocka padł w piątek 24 stycznia 2020, kiedy z podziemnej kolejki w tym miejscu skorzystało łącznie ponad 19 tysięcy osób.

Podróżni bez masek. Nagraliśmy, jak reagują na upomnienie

Przypominamy, że miasto podpisało umowę na realizację budowy wschodniego odcinka metra w marcu 2016 roku, natomiast prace w terenie wystartowały miesiąc później. Budowa wschodniego odcinka zakończyła się natomiast na wiosnę 2019 roku. Koszt inwestycji wyniósł prawie 1,1 mld złotych.

Metro Warszawskie Urząd m.st. Warszawa
Metro WarszawskieŹródło: Urząd m.st. Warszawa
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4mqytr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mqytr
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj