Trwa ładowanie...

Metro Warszawskie. Będzie remont podstacji na Imielinie

Warszawski Zarząd Transportu Miejskiego wyremontuje 30-letnią podstację trakcyjno-energetyczną na stacji metra Imielin.

Metro Warszawskie. Będzie remont podstacji na ImielinieŹródło: Wikimedia Commons
d135ylm
d135ylm

Jak informuje portal "Transport-Publiczny", modernizacja obejmie podstację trakcyjno-energetyczną na stacji Imielin na jej najstarszym odcinku. Zostaną tam wymienione rozdzielnice prądu stałego 750V.

"Główna przyczyna to brak części zamiennych do urządzeń prądu stałego oraz ich wiek – produkcja z roku 1990, co powoduje zużycie eksploatacyjne" – tłumaczy Łukasz Majchrzyk z Zarządu Transportu Miejskiego, cytowany przez wspomniane media.

Do połowy sierpnia mają zostać dostarczone niezbędne urządzenia, których produkcja właśnie się rozpoczęła. Natomiast remont na stacji zostanie przeprowadzony na przełomie września i października.

Metro Warszawskie. Remont nie spowoduje zakłóceń w funkcjonowaniu podziemnej kolejki

"Przewidujemy dzielenie prac na etapy: w pierwszym etapie zostanie wyłączona I sekcja rozdzielnicy prądu stałego RPS, a zasilanie trakcyjne realizowane będzie z II sekcji RPS, po uruchomieniu I sekcji RPS zostanie wyłączona sekcja II" – dodaje Łukasz Majchrzyk.

d135ylm

Planowane prace nie powinny spowodować przerw w funkcjonowaniu metra. Remont będzie wiązał się jedynie z unikaniem jednoczesnych rozruchów na stacjach I odcinka pierwszej linii metra. 21 lipca odbyło się już próbne zasilanie awaryjne z jednej sekcji RPS, które zakończyło się sukcesem – zmiany nie miały wpływu na kursowanie podziemnej kolejki.

Wartość planowanego remontu to 2,939 mln złotych. Jak podaje "Transport-Publiczny", wykonawca, którym jest firma Trakcja, udzielił 40 miesięcy gwarancji.

d135ylm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d135ylm
Więcej tematów