Trwa ładowanie...

Mazowieckie schroniska apelują o wsparcie. "Pomóż zwierzętom przetrwać zimę"

Opiekunowie bezdomnych czworonogów starają się, aby jak najwięcej znalazło nowy dom.

Mazowieckie schroniska apelują o wsparcie. "Pomóż zwierzętom przetrwać zimę"
d1ut0re
d1ut0re

Ci podopieczni, którzy nie będą mieli aż tyle szczęścia, muszą być jednak przygotowani na niepogodę. Dlatego schroniska oraz fundacje z Warszawy i okolic włączyły się do startującej na platformie internetowej www.dlaSchroniska.pl „Akcji-Pielęgnacji”. Dzięki niej każdy, w zaledwie kilka minut może wesprzeć bezpańskie psy i koty.

Potrzebne produkty są co prawda specjalistyczne, jednak darczyńcy nie muszą odwiedzać sklepów zoologicznych ani nawet wychodzić z domu. Twórcy startującej właśnie akcji prowadzą ją za pośrednictwem internetu, a dokładniej platformy www.dlaSchroniska.pl. Tam każdy z nas może wesprzeć wybraną przez siebie placówkę kupując potrzebne produkty i wskazać pupila, do którego ma trafić przekazywana pomoc – Wszystko możliwe jest dzięki zaangażowaniu pracowników i wolontariuszy schronisk, którzy przygotowują opisy i zdjęcia przebywających tam zwierzaków, a także starannie analizują, czego każdy z nich potrzebuje i tworzą listy przedmiotów, które danemu czworonogowi są naprawdę niezbędne. Następnie na podstawie takiego opublikowanego online spisu internauci mogą dokonywać zakupów – wyjaśnia Michalina Zabłocka, koordynatorka akcji dlaSchroniska.pl.

„Akcja-Pielęgnacja” rusza z początkiem października i potrwa miesiąc. W tym czasie schroniska apelują o pomoc szczególnie poprzez zakup: specjalistycznych kosmetyków dla psów i kotów, suplementów diety, ubranek pooperacyjnych, opatrunków i środków biobójczych, a także mat higienicznych, szczotek i obcinaczek do pazurów. W „Akcji-Pielęgnacji” na platformie uczestniczą m.in. działające na Mazowszu: Fundacja Azylu Pod Psim Aniołem, Fundacja JOKOT, schroniska z Celestynowa, Milanówka i Nowego Dworu Mazowieckiego.

d1ut0re
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ut0re
Więcej tematów