Trwa ładowanie...

Masoneria w Warszawie (SPACER)

Wokół masonerii narosło wiele teorii i wiele mitów. Masoneria postrzegana jest jako kolejna siła w kreowaniu świata. Jaki wpływ wywarła ona na Warszawę?

Masoneria w Warszawie (SPACER)
d50vvgm
d50vvgm

Wokół masonerii narosło wiele teorii i wiele mitów. Masoneria postrzegana jest jako kolejna siła w kreowaniu świata. Masoneria to jednak również pewien styl życia, postrzeganie świata, jak i powiedzmy sobie szczerze, mocno liberalny stosunek do życia. Ale to z drugiej strony również wiara w wędrówkę dusz, jak i misję edukacji ludzi. W najbliższą niedzielę, 22 marca, odbędzie się spacer śladami masonerii w Warszawie.

To czasy stanisławowskie dały tak naprawdę początek temu zjawisku w Polsce. Parki romantyczne, obiady czwartkowe czy rozmowy intelektualne w zamkniętym bardzo wąskim gronie były niejako symbolami tego ruchu w stanisławowskiej Polsce. Mówi się wręcz o bardzo duży, wpływie masonów na stworzenie Konstytucji 3 maja.

Najbliższy spacer poświęcony będzie tej tematyce. Skupimy się jednak bardziej na teoretycznej stronie tej organizacji. I na starej części Warszawy, bo zapewne wiecie, że w takim pałacyku Lubomirskiej (Morskiej Oko) odbywały się spotkania warszawskiej elity, która w większości należała do masonerii. Często o różnych rytach - mówią przewodnicy.

Spacer rozpocznie się o godz 14.00 przed Pałacem Prezydenckim.* *Spacer potrwa ok. 2.5h i organizowany jest na zasadzie free tour czyli uznaniowego napiwku na koniec spaceru. Poprowadzi go przewodnik miejski, twórca Portalu Warszawskiego, Daniel Echaust.

d50vvgm
d50vvgm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d50vvgm
Więcej tematów