Trwa ładowanie...

Marsz Wyzwolenia Konopi

Już w tę sobotę zwolennicy legalizacji wyruszą z pl. Defilad

Marsz Wyzwolenia Konopi
d33nlfi
d33nlfi

W sobotę o godz. 15.00 z pl. Defilad pod Pałacem Kultury i Nauki wyruszy marsz zwolenników racjonalnej polityki narkotykowej organizowany przez stowarzyszenie Wolne Konopie i Ruch Palikota.

Skoro ja palę i jestem przestępcą, to szef naszego rządu Donald Tusk, który również przyznał się do tego, że w młodości sięgał po marihuanę, również jest przestępcą! - krzyczeli rok temu organizatorzy Marszu Wolnych Konopi . Od tamtej pory polityka wobec posiadania i palenia mariuhuany nie zmieniła się. Wobec tego aktywiści znów będą protestować przeciwko polityce narkotykowej w Polsce, która od 2001 r. doprowadziła do zatrzymania blisko 300 tys. osób!

90% z ponad 35 tysięcy spraw sądowych w Polsce za posiadanie substancji odurzających dotyczy nieznacznych ilości marihuany - mówią organizatorzy - Gdyby chcieć zamykać wszystkich Polaków, którym zdarza się sięgać po marihuanę, w więzieniach musiałby siedzieć milion obywateli.

Marsze Wyzwolenia Konopi ruszają w 250 miastach świata na wiosnę. W Polsce Marsz odbywa się od 2001 roku. Szczególnym uznaniem Marsze cieszą się od 2007 roku, kiedy to na MWK przyszło już kilkanaście tysięcy osób. W roku 2012 padł rekord. Na manifestacji było 22 tys. ludzi.

d33nlfi

Tegoroczny Marsz Wolnych Konopi jest jubileuszowy – już 10 lat aktywiści protestują przeciwko polityce narkotykowej w Polsce. Dodatkowe szczegóły znajdziemy TUTAJ .

d33nlfi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33nlfi
Więcej tematów