Trwa ładowanie...

Maraton połączy dwa brzegi Wisły. Znamy trasę

To pierwsza taka trasa w historii warszawskiego maratonu.

Maraton połączy dwa brzegi Wisły. Znamy trasę
d2vhigs
d2vhigs

Do 37. wielkiego maratonu PZU zostały zaledwie trzy dni. Kilka tysięcy biegaczy w najbliższą niedzielę wystartuje z błoni Stadionu Narodowego. Tegoroczna trasa w końcu połączy prawobrzeżną i lewobrzeżną Warszawę. Sześć dzielnic, dwa mosty i dwa brzegi Wisły - tak w skrócie wygląda mapa biegu.

Biegacze po starcie skierują się ku Pradze Północ i Południe. Pojawią się także w Śródmieściu, Dolnym Mokotowie, Żoliborzu i Bielanach. Po raz pierwszy trasa maratonu będzie przebiegać również przez ulice Ursynowa i Wilanowa. - To pierwszy bieg, który naprawdę łączy prawobrzeżną i lewobrzeżną Warszawę – podkreślają organizatorzy. Biegacze będą mogli także nacieszyć oko warszawską zielenią, ponieważ przebiegną przez sześć parków - Skaryszewski, Nad Balatonem, Agrykolę, Łazienki Królewskie, Kępę Potocką i Park Praski.****

Od 2012 roku meta mieściła się na Stadionie Narodowym. W tym roku uczestnicy triumfalnie wbiegną tam po raz ostatni. Organizatorzy tłumaczą, że uczestnicy przestają mieścić się na obiekcie. - Za rok zaproponujemy metę w innej lokalizacji: równie efektownej i godnej naszej imprezy – zapowiada Marek Tronina, prezes fundacji „Maraton Warszawski”.

Organizacja takiej imprezy sportowej wiąże się z utrudnieniami w ruchu drogowym, których można się spodziewać przez cały dzień. O godz. 8.00 rano zostaną zamknięte pierwsze ulice w okolicach Stadionu Narodowego. Powinny zostać przywrócone do ruchu około godz. 16.00.

Mapa zamknięcia i otwarcia ulic:

Trasa maratonu:

Biegacze ruszą spod Stadionu Narodowego o godzinie 9:00 i pobiegną w stronę Pragi. Wbiegając w Aleję Zieleniecką, będą się kierować w stronę Saskiej Kępy. Pobiegną przez jedno z najbardziej klimatycznych miejsc w Warszawie.

d2vhigs

4 kilometr: Gocław

Na osiedle wbiegną ulicą Bora-Komorowskiego. Łagodnym łukiem okrążą Gocław. W okolicy 8 kilometra zacznie się na Wał Miedzeszyński. Długa prosta prowadzi aż do Mostu Świętokrzyskiego. Na 12 kilometrze biegacze miną Stadion Narodowy, skręcą w lewo i przebiegną przez most.

13 kilometr: Powiśle

Z Mostu Świętokrzyskiego biegacze skręcą w lewo, w ulicę Dobrą. Po pokonaniu kilku kilometrów w cieniu drzew dotrą do Alei Tomasza Hopfera. Potem jeszcze kilometr przez Łazienki Królewskie. Na 19 kilometrze wbiegną na Wisłostradę.

Półmetek: Most Poniatowskiego

Długi, prosty odcinek poprowadzi biegaczy wzdłuż Wisły aż do 29 kilometra. Po drodze zanurzą się oni w mroku tunelu, będą podziwiać Skarpę Wiślaną i Park Fontann. Potem zobaczą potężną bryłę Cytadeli, i od 27 kilometra rozpoczną pięciokilometrową rundę wokół Kępy Potockiej.

36 kilometr: Praga

Podróż przez jedną z najbardziej tajemniczych warszawskich dzielnic biegacze rozpoczną od zbiegu z Mostu Gdańskiego na ulicę Starzyńskiego. Ulicami Namysłowską, Brechta i Dąbrowszczaków dotrą do 39 kilometra. Zbiegną między Ogrodem Zoologicznym a Parkiem Praskim aż nad Wisłę. Potem pozostanie im jeszcze tylko Port Praski, widok Mostu Świętokrzyskiego i Już pod Stadion Narodowy.

d2vhigs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vhigs
Więcej tematów