Trwa ładowanie...

Lotnisko w Modlinie ma kłopoty. Będzie decyzja o zamknięciu?

Od miesięcy nie ma porozumienia między udziałowcami w sprawie finansowania inwestycji.

Lotnisko w Modlinie ma kłopoty. Będzie decyzja o zamknięciu?
d3fexw9
d3fexw9

Przeciągający się konflikt między udziałowcami największego portu lotniczego dla tanich linii w Modlinie może doprowadzić do paraliżu lotniska. Drogi kołowania wymagają pilnego remontu, a na uruchomienie pieniędzy muszą zgodzić się wszyscy właściciele. Tymczasem jeden z udziałowców blokuje naprawy.

O alarmującej sytuacji wokół podwarszawskiego lotniska pisze w czwartek "Dziennik Gazeta Prawna". Urząd Lotnictwa Cywilnego zamknął drogi kołowania po wschodniej stronie portu dla boeingów 737. To może być początek większych kłopotów lotniska, bo od miesięcy nie ma porozumienia między udziałowcami w sprawie finansowania inwestycji.

Udziały w lotnisku mają samorząd mazowiecki, Agencja Mienia Wojskowego oraz Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze. To ostatnie jest zarządcą największego lotniska w Polsce, czyli lotniska Chopina w Warszawie. PPL jest przeciwne naprawom. Chciałoby przejąć kontrolę nad Modlinem i dąży do tego za wszelką cenę.

- Najpilniejszy jest remont dróg kołowania. Jeśli nie będzie zgody PPL na finansowanie, Urząd Lotnictwa Cywilnego może zamknąć port ze względów bezpieczeństwa - mówi Marek Miesztalski, szef rady nadzorczej lotniska.

Tymczasem szykują się zmiany w zarządzaniu "Portami Lotniczymi". Posłowie PiS w nowej ustawie chcą "profesjonalizacji nadzoru nad działalnością PPL poprzez rezygnację z organów pracowniczych na rzecz rady nadzorczej powoływanej przez ministra właściwego do spraw transportu".

d3fexw9

Dotychczasowe organy zarządzania, czyli naczelny dyrektor, zebrania delegatów i rada pracownicza mają zostać zastąpione prezesem PPL oraz radą nadzorczą. Ma to zbliżyć PPL pod względem struktury organizacyjnej do współczesnych regulacji. Zmianom przeciwna jest opozycja, popiera je tylko PiS. Przyjęcie rządowego stanowiska w tej sprawie jest planowane na czwartek.

źródło: Money.pl/Dziennik Gazeta Prawna/PAP

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Ryanair ma dość. Wycofuje połączenia z Lotniska Chopina w Warszawie

d3fexw9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fexw9
Więcej tematów