Trwa ładowanie...

Lotnisko w Modlinie będzie działać od lipca

Za tydzień mają się zakończyć prace naprawcze pasa startowego

Lotnisko w Modlinie będzie działać od lipca
d3tvvv6
d3tvvv6

Zgodnie z zapowiedziami, lotnisko w Modlinie od 1 lipca ponownie ma przyjmować samoloty pasażerskie - powiedziała dziś doradca zarządu lotniska w Modlinie Edyta Mikołajczyk - Prace remontowe pasa przebiegają zgodnie z harmonogramem.* *Wykonawca, firma Erbud SA, podtrzymuje zapowiedź zakończenia robót w terminie, czyli do 18 czerwca.

Mikołajczyk wyjaśniła, że tuż po odbiorze przez władze portu naprawionego pasa, rozpocznie się proces ponownego uzyskiwania odpowiednich certyfikatów. Najpierw inspektor nadzoru budowlanego powinien uchylić swoją decyzję o zakazie użytkowania pasa startowego. Następnie na tej podstawie Urząd Lotnictwa Cywilnego może wydać decyzję zezwalającą na przyjmowanie samolotów pasażerskich. Po zakończeniu wszystkich prac rozpoczną się tzw. obloty systemu ILS pierwszej kategorii. ILS to radiowy system nawigacyjny, wspomagający lądowanie samolotów w warunkach ograniczonej widzialności. Wszystko, według Mikołajczyk, nie powinno potrwać dłużej niż do końca miesiąca, a od lipca lotnisko ma już przyjmować pasażerów.

Dwie tanie linie lotnicze zapowiedziały jednak wcześniej, że zostają dłużej na Lotnisku Chopina. Ryanair poinformował, że będzie wykonywał swoje loty do i z Okęcia do 2 września 2013 r. Węgierski Wizz Air, swoją obecność w warszawskim porcie przedłużył zaś do 26 października.

d3tvvv6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tvvv6
Więcej tematów