Trwa ładowanie...

Lotnisko Chopina bez linii S3 do połowy września

Awaria na lotnisku dezorganizuje sytuację w kolejowym ruchu podmiejskim - komentuje dyrektor ZTM-u, Leszek Ruta

Lotnisko Chopina bez linii S3 do połowy września
d4au2h8
d4au2h8

Pod koniec czerwca na rozjazdach w tunelu na Lotnisko Chopina wykoleił się pociąg Elf 27WE–009. Zawieszona została linia SKM S3.

Jest to jakaś dezorganizacja. Przy całości problemów związanych z budową metra, pracami na Moście Średnicowym, przystanku Ursus-Niedźwiadek doszło kolejne, które jak mi się wydaje, dość mocno zdezorganizowało sytuację w kolejowym ruchu podmiejskim – mówi dyrektor ZTM Leszek Ruta - czytamy na portalu www.rynek-kolejowy.pl .

Linia SKM S3 powraca już 8 lipca. Będzie jednak kursowała na skróconej trasie tylko do przystanku Warszawa Służewiec. Na lotnisko można dojechać pociągami S2 i pociągami Kolei Mazowieckich. W ten sposób utrudnienia zostały złagodzone.

*Termin wykonania naprawy w tunelu przy Lotnisku Chopina upływa w połowie września, spółka PKP PLK obiecuje starania o jego skrócenie. *

d4au2h8

- Są obiektywne przesłanki, co do tego, że ta naprawa będzie trwała tak długo - mówi radny sejmiku województwa mazowieckiego, Andrzej Łuczycki. - Każde utrudnienie w ruchu jest trudne do zaakceptowania przez potencjalnych pasażerów. Nie ma rady, ale na całym świecie zdarzają się takie rzeczy. I wydaje mi się, że trzeba nad tym przejść do porządku dziennego. W każdej sytuacji może zdarzyć się coś nieprzewidywalnego. Potem trzeba usunąć skutki, ale to…. to wymaga czasu.

d4au2h8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4au2h8
Więcej tematów