Trwa ładowanie...

Likwidacja buspasów w kierunku Pragi i skrócenie zakazu ruchu na Trasie W-Z

Zmiany w ruchu drogowym od poniedziałku 2 marca

Likwidacja buspasów w kierunku Pragi i skrócenie zakazu ruchu na Trasie W-Z
d28w6p0
d28w6p0

Od poniedziałku 2 marca br. nie będzie funkcjonował buspas w ciągu Alej Jerozolimskich – od ronda de Gaulle’a do zjazdu na Wał Miedzeszyński i buspas na Wale Miedzeszyńskim - od zjazdu z mostu Poniatowskiego do al. Stanów Zjednoczonych. Skrócony też zostanie zakaz ruchu na wiadukcie Trasy W-Z przy Starym Mieście w szczycie porannym.

Przeczytajcie też: Tramwaje znikają z Wołoskiej

- Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie zmian, które po południu pomogą rozładować ruch na najbardziej obciążonych warszawskich ulicach i ułatwią mieszkańcom stolicy sprawny powrót do domów. Dodatkowo w związku z tym, że po godz. 9:00 zmniejsza się liczba pojazdów komunikacji miejskiej zatrzymujących się na przystankach Stare Miasto skrócimy czas trwania zakazu ruchu na wiadukcie Trasy W-Z – mówi Jacek Wojciechowicz, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Od 2 marca nie będzie funkcjonował buspas w ciągu Alej Jerozolimskich – od ronda de Gaulle’a do zjazdu na Wał Miedzeszyński i buspas na Wale Miedzeszyńskim - od zjazdu z mostu Poniatowskiego do al. Stanów Zjednoczonych.

d28w6p0

Nadal działać będą buspasy w kierunku centrum:

- na Wale Miedzeszyńskim, na odcinku od ulicy Zwycięzców do wjazdu na most Poniatowskiego (przy Stadionie Narodowym),

- na moście Poniatowskiego, na odcinku od ronda Waszyngtona do obecnie funkcjonującego odcinka buspasa w Alejach Jerozolimskich.

Buspasy będą tu obowiązywały tylko w godzinach porannego szczytu, czyli w godz. 7.00 – 10.00. Dodatkowo – w tych samych godzinach – wjazd na most Poniatowskiego z Wału Miedzeszyńskiego będzie przeznaczony tylko dla komunikacji miejskiej.

Wydzielone pasy ruchu powstały, aby ułatwić przejazd autobusom linii 138, 141, 143, 151, 182, 188, 411, 502, 514, 520, 523, 525 i N25, które po pożarze mostu Łazienkowskiego zostały skierowane na objazdy.

d28w6p0

Od poniedziałku w dni powszednie, pomiędzy godz. 6.00 a 9.00 oraz między 15.00 a 19.00 bezpośredni przejazd w ciągu al. „Solidarności" pomiędzy Wisłostradą i ul. Grodzką będą nadal miały wyłącznie pojazdy komunikacji publicznej, jednoślady, TAXI i służby miejskie.

Przez cały czas przejezdny jest Most Śląsko-Dąbrowski.

Funkcjonuje też zjazd z Wisłostrady na Wybrzeże Kościuszkowskie.

d28w6p0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28w6p0
Więcej tematów