Trwa ładowanie...

Liceum Staszica najlepsze w Polsce!

W pierwszej 10 rankingu aż cztery warszawskie szkoły!

Liceum Staszica najlepsze w Polsce!
dji6u55
dji6u55

Aż cztery warszawskie licea w pierwszej dziesiątce w Polsce. Właśnie poznaliśmy najlepsze licea i technika w kraju. Po raz siedemnasty miesiecznik "Perspektywy" przygotowały ogólnopolskie zestawienia: Ranking Liceów Ogólnokształcących 2014 oraz Ranking Techników 2014.

Najwyżej z wszystkich liceów uplasował się warszawski "Staszic", czyli mieszczące się na Ochocie XIV Liceum Ogólnokształcące. Dwa lata wcześniej szkoła zajęła szóste miejsce , w 2014 - trzecie. W tym roku nie dała żadnych szans konkurencji.

W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze 3 inne warszawskie licea: VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV (miejsce 7), LXVII LO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego (miejsce 8) oraz XXVII LO im. Tadeusza Czackiego, które znalazło się na miejscu 10. Warto dodać, że na 11, 12, 13 i 14 miejscu także znalazły się warszawskie szkoły.

- Wierzę w polską szkołę, w uczniów i nauczycieli – powiedziała Joanna Berdzik, wiceminister edukacji narodowej podczas gali Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2015, która odbyła się w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

dji6u55

W tzw. Ranking "Maturalnym" Liceów Ogólnokształcących 2015 opublikowanym przez "Perspektywy" także na pierwszych miejscach znalazły się warszawskie szkoły. Pełen ranking znaleźć można tutaj .

Przeczytajcie też: Rusza BUW dla sów!

dji6u55
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dji6u55
Więcej tematów