Trwa ładowanie...

"Lemingi, oburzeni, pokolenie stracone? Pytamy o perspektywy młodych Polaków”

Debata z udziałem Janusza Palikota, Bartosza Węglarczyka, Krzysztofa Wieleckiego oraz Jacka Żakowskiego

"Lemingi, oburzeni, pokolenie stracone? Pytamy o perspektywy młodych Polaków”
d11l0e9
d11l0e9

18 grudnia 2012 w ramach cyklu konferencjaCE odbędzie się debata „Lemingi, oburzeni, pokolenie stracone? Pytamy o perspektywy młodych Polaków”, organizowana przez studentów Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego. Tematem spotkania będą rozważania nad problemami, które dotykają młodych ludzi w Polsce i Europie, a podejmą je zaproszeni goście – Janusz Palikot, Bartosz Węglarczyk, Krzysztof Wielecki oraz Jacek Żakowski.

Debata jest próbą refleksji nad palącymi problemami dzisiejszych 20-30 latków, które są upraszczane za pomocą modnych, ale mglistych etykiet, takich jak „lemingi”, „oburzeni” czy „przedstawiciele pokolenia straconego”. Zamierzeniem organizatorów jest poszukiwanie (lub wykluczenie) wspólnego mianownika dla protestów młodych sfrustrowanych ludzi, które wstrząsają Europą od Aten po Londyn. Refleksja będzie dotyczyć również problemów zgłaszanych przez pracodawców, organizacje pracownicze i publicystów takich jak: przeedukowanie (overeducation) i niedopasowanie do rynku pracy, zawieranie tzw. umów śmieciowych, alienacja polityczna i brak zainteresowania państwem, a także roszczeniowa postawa wobec władz i przedsiębiorców.**

Celem debaty jest wywołanie dyskusji i rzucenie światła na wspomniane problemy oraz zaangażowanie w dyskurs różnorodnych środowisk. Zgodnie z tradycją Uniwersytetu, dążeniem organizatorów jest rzetelna analiza problemów młodych Polaków, a także próba sformułowania recept na te problemy.

Debata odbędzie się we wtorek 18 grudnia 2012 w Auli starego BUW (ul. Krakowskie przedmieście 26/28, budynek z zegarem na wprost bramy UW) o godzinie 19:00. Wstęp na debatę jest wolny i nie wymaga rejestracji.

d11l0e9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11l0e9
Więcej tematów