Legia Warszawa piłkarskim mistrzem Polski

Piłkarze warszawskiej Legii w sobotę wieczorem wywalczyli tytuł mistrza Polski sezonu 2019/2020. W meczu z Cracovią Legia Warszawa zdobyła 2 bramki i zapewniła sobie mistrzostwo kraju w 35 kolejce rozgrywek ligowych

Legia Warszawa piłkarskim mistrzem PolskiŹródło: PAP
d4hi965
d4hi965

Bramki na wagę mistrzostwa strzelili Tomas Pekhart i Walerian Gwilia, a mecz zakończył się wynikiem 2:0. Nie obyło się incydentów z udziałem kibiców stołecznego klubu. W 60 minucie spotkanie zostało przerwane po tym jak kibice Legi zadymili racami cały stadion przy Łazienkowskiej.

Widzisz coś interesującego lub nietypowego związanego z wyborami? Prześlij nam informację, zdjęcie lub filmik przez dziejesie.wp.pl

Legia Warszawa mistrzem Polski

Na piłkarskim podium w Polsce w tym sezonie wszystko jest już jasne. Dziś poznaliśmy mistrza kraju, a została nim Legia Warszawa. W meczu 35 kolejki Ekstraklasy legioniści nie stracili ani jednej bramki, strzelając rywalom dwie. Gole padły w 23' i 75' minucie meczu.

Dla Legii jest to 14 mistrzostwo kraju, ostatni raz warszawiacy stanęli na najwyższym stopniu podium w roku 2018.

Kibice Legii Warszawa przerwali mecz

Podczas spotkania kibice warszawskiego klubu odpalili setki rac, wskutek czego trybuny zostały spowite gęstym dymem. Sędzia nie miał wyboru i w 60 minucie musiał przerwać mecz. Spotkanie można było wznowić dopiero po sześciominutowej przerwie.

Zachowanie kibiców może kosztować warszawski klub grzywnę nakładaną przez Komisję Ligi Ekstraklasy SA. Możliwe też, że kibice, którzy podczas meczu z Cracovią siedzieli na słynnej "Żylecie" nie dostaną pozwolenia na wejście na kolejny mecz Legii "u siebie".