Trwa ładowanie...

Legia bez litości dla kiboli

Maksymalnie długie zakazy stadionowe!

Legia bez litości dla kiboli
d2aik7t
d2aik7t

* Legia zidentyfikowała i ukarała pierwszych chuliganów, którzy brali udział w bijatyce na jej stadionie w czasie niedzielnego meczu z Jagiellonią Białystok .* Złożono już podpisy pod 20 zakazami stadionowymi nałożonymi przez klub. Kary są maksymalnie długie, czyli 2-letnie.

* Wciąż trwa identyfikacja kolejnych uczestników zamieszek*. Proces nie jest łatwy, ponieważ trzeba, po zgromadzeniu materiału dowodowego, obejrzeć zapis z monitoringu. Najtrudniej jest z tymi, którzy mieli zasłonięte twarze. Są oni rozpoznawani na podstawie części garderoby, a nawet po butach. Zapis monitoringu został przekazany policji jeszcze w niedzielę.

Jeśli sprawa trafi do sądu, ten może nałożyć na łobuza nawet 6-letni zakaz uczestniczenia w imprezach masowych. Już padły pierwsze wyroki. Trzy osoby usłyszały zarzuty zakłócenia imprezy masowej oraz udziału w bójce. Sąd Rejonowy orzekł wobec nich kary ograniczenia wolności na okres 8 miesięcy. W tym czasie muszą też nieodpłatnie wykonywać prace społeczne. Sąd zdecydował też o nałożeniu na mężczyzn 2-letniego zakazu wstępu na imprezy masowe.

* Do końca tygodnia zakazy stadionowe ma dostać przynajmniej 50 osób.* Jutro Legia dowie się, w jaki sposób zostanie ukarana. Posiedzenie Komisji Ligi w tej sprawie rozpocznie się o godz. 15:30.

d2aik7t

Na temat wypadków na stadionie przy Łazienkowskiej wypowiedziała się nawet legenda tego klubu, Lucjan Brychczy. Powiedział on m.in.:

Akty chuligaństwa w trakcie rozgrywania meczów są sprzeczne z całą ideologią zdrowej sportowej rywalizacji, a osoby, które się ich dopuściły, powinny zostać surowo ukarane według obowiązującego prawa. W sporcie nie ma miejsca na przemoc i wandalizm (...)

Wszyscy, którzy wzięli udział w zamieszkach podczas niedzielnego meczu, nie są Kibicami Legii Warszawa, a zwykłymi przestępcami. (...) Będąc związany z Legią Warszawa od blisko sześćdziesięciu lat, ubolewam nad tym, co wydarzyło się w niedzielę. Bycie legendą tego Klubu, częścią jego historii to wielka duma, ale i wielka odpowiedzialność. Bycie Kibicem również.

d2aik7t
d2aik7t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2aik7t
Więcej tematów