RegionalneWarszawaLato w Parku Odkrywców CNK

Lato w Parku Odkrywców CNK

Leżaki, gry planszowe i plenerowe, bańki mydlane, warsztaty miejskiego ogrodnictwa i architektury - w każdy weekend od 6 lipca do 25 sierpnia. WSTĘP WOLNY!

Lato w Parku Odkrywców CNK

27.06.2013 12:09

W letnie weekendy na odwiedzających Park Odkrywców czekają wygodne leżaki, czytelnia czasopism, zajęcia pilates oraz wypożyczalnia gier planszowych i plenerowych. Wszystkich, którzy chcą stworzyć coś namacalnego, mogą wziąć udział w warsztatach miejskiego ogrodnictwa oraz w zajęciach architektonicznych. Park zapełni się także animatorami Kopernika, zaopatrzonymi w specjalny wózek laboratoryjny, pełen sprawdzonych patentów na dobrą zabawę. Na najmłodszych czekają pokazy baniek mydlanych i tęcza powstająca na zawołanie.

UZIEMIENI__

soboty, godz. 11.00 – 15.00
Uziemieni to cykl warsztatów z pogranicza ogrodnictwa i projektowania, promujących tzw. zrównoważone myślenie o życiu w mieście. W każdą letnią sobotę będzie okazja, aby wypracować nowe zielone standardy dla Warszawy. Będzie projektowanie makiety idealnego miasta, budowa „string gardens” (kwiatowe kule), mini ogródek warzywny, samonawadniające się doniczki i basen z roślinami wodnymi.
Szczegółowy program zajęć na www.kopernik.org.pl

Warsztaty są realizowane w ramach programu Uzdrowisko Warszawa.

MIASTOTWORY

niedziele, godz. 11.00 – 13.00

Zapraszamy dzieci do zaprojektowania i zbudowania eksperymentalnych miastotworów! W każdą letnią niedzielę będzie można stworzyć inne miasto, zobaczyć, jakie stoją przed nim problemy i wspólnymi siłami postarać się je rozwiązać.

SŁYSZĘ MIASTO

soboty, godz. 19.00 – 21.30

O tym, jak głośne bywa miasto wie każdy jego mieszkaniec. Idąc ulicą często nie możemy usłyszeć własnego głosu, nie mówiąc już o dzwonku telefonu. Czy jesteśmy w stanie z tej kakofonii dźwięków wychwycić subtelne odgłosy i odkryć ich piękno? Próbujemy!

Słyszę MIASTO to interaktywna instalacja dźwiękowa, która w każdą letnią sobotę pozwala odkryć inną sferę akustyczną Warszawy. Możemy usłyszeć kompozycje Pawła Cytry, wykorzystujące nagrania terenowe (szumy ulicy, rezonanse budynków i mostów, szepty ludzkie, pogłosy przestrzenne tuneli i przejść podziemnych) połączone ze ścieżką melodyczną i komputerowymi efektami dźwiękowymi. Korzystając ze specjalnych stanowisk modelowania dźwięku, wszyscy chętni mogą także wziąć udział w komponowaniu.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
latoza darmocnk
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)