Trwa ładowanie...

Latające ośmiornice, delfiny i żółwie - kolejna edycja Wianków nad Wisłą

Tym razem warszawskie niebo ubarwi parada latawców

Latające ośmiornice, delfiny i żółwie - kolejna edycja Wianków nad Wisłą
d3ti046
d3ti046

20 czerwca na warszawskim Podzamczu w powietrze wzbije się nawet pół tysiąca latawców. Niebo zapełni się rozmaitymi kształtami. Będą latające delfiny, ośmiornice, skalary, koniki morskie, kaczki, żółwie. To wszystko z okazji 20. edycji Wianków nad Wisłą.

- Latawce będziemy wypuszczać w kilku seriach na wysokość 5-10 metrów, bo wtedy najpiękniej się prezentują – zapowiada Przemysław Łasecki z firmy Ikar, który przygotowuje pokaz. – Pokażemy też tak zwane latawce naziemne, unoszące się kilkanaście centymetrów nad ziemią, ale równie spektakularne. Ostateczny kształt pokazu zależy od warunków atmosferycznych. Dlatego trzymamy kciuki za pogodę - dodaje Łasecki.

Zanim wszystkie piękne, kolorowe kształty wzbiją się w powietrze, każdy będzie mógł udoskonalić technikę puszczania latawców pod okiem zawodowców. Z myślą o amatorach przygotowano dwieście tradycyjnych jednolinkowców w kształcie rombu. Zaplanowano konkurs latawców sterowanych, w których system linek umożliwia lepszą kontrolę lotu. Ich obsługa wymaga nieco wprawy, a do zawodów najlepiej zgłosić się w duetach. - Będzie można podjąć kilka prób, najlepszą z nich weźmiemy pod uwagę przy wyłanianiu zwycięzcy – zapowiada Przemysław Łasecki.

Finalna parada latawców rozpocznie się 20 czerwca przed godziną 19.00 i potrwa około godziny. Poza tym Stołeczna Estrada - organizator Wianków na Wisłą, przygotowała dziesiątki atrakcji, które wypełnią program Pikniku Świętojańskiego od godziny 14.00 do 19.30. Wieczorem na scenie głównej zagrają: The Charlatans, GrubSon, Maciej Maleńczuk i zespół Psychodancing oraz Rebeka. W niezwykłą podróż po sześciu dekadach historii Stołecznej Estrady wypełnioną największymi przebojami polskiej muzyki rozrywkowej zabierze publiczność Soul Service & Break da Funk oraz goście specjalni projektu. Wianki nad Wisłą zakończą się tradycyjnie o północy spektakularnym pokazem sztucznych ogni. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

d3ti046
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ti046
Więcej tematów