RegionalneWarszawaLampy antydepresyjne na skwerze Wodiczki czy ekologiczna biblioteka w pniu drzewa?

Lampy antydepresyjne na skwerze Wodiczki czy ekologiczna biblioteka w pniu drzewa?

W Śródmieściu do budżetu partycypacyjnego zgłoszono już ponad 60 projektów. W całej Warszawie - ok. 700

Lampy antydepresyjne na skwerze Wodiczki czy ekologiczna biblioteka w pniu drzewa?

Do dyspozycji mieszkańców Warszawy jest ponad 26 milionów złotych – to od nich zależy jaki pomysł, inicjatywa zostanie zrealizowana. Budżet partycypacyjny jest realizowany w Warszawie po raz pierwszy. W całym mieście do podziału jest ponad 26 mln zł. Ostatecznym terminem na złożenie projektu jest 9 marca 2014 r.

Lampy antydepresyjne na skwerze, kontrapasy rowerowe i bezprzewodowy internet w bibliotekach

Takie pomysły zgłosili mieszkańcy Śródmieścia. Szczególnie ciekawy wydaje się pomysł zamontowania lamp antydepresyjnych przy skwerze im. B. Wodiczko przy Akademii Muzycznej im. Chopina. Najdroższa z kolei propozycja to windy na most Poniatowskiego w okolicach ulicy Solec – koszt takiej inwestycji to 1,34 mln zł. Inne śródmiejskie pomysły to m.in. całodobowe wrzuty na książki, internet bezprzewodowy oraz automaty do kawy w bibliotekach, organizacja koncertów w Dolince Szwajcarskiej, * wyznaczenie przejścia dla pieszych przez Andersa na pl. Bankowym*, kontrapasy rowerowe, montaż gry historycznej o Powstaniu Warszawskim na terenie parku im. J. Piłsudskiego i na płytach chodnikowych w Parku E. Rydza-Śmigłego.

Na Białołęce dominują projekty związane z rekreacją. Jednym z pomysłów jest stworzenie na placach zabaw specjalnych huśtawek dla dzieci niepełnosprawnych na wózkach.

Na Ochocie warszawiacy chcą oświetlonych tras rowerowych, remontu ulic i siłowni plenerowych. Chcą również remontu baru mlecznego i renowacji kapliczki podwórkowej.

Mieszkańcy Targówka chcieliby w dzielnicy więcej zajęć dla dzieci (w tym zajęcia wyrównawcze dla przedszkolaków), publicznych przewijaków dla mam, wyremontowanych dróg oraz psich wybiegów i toalet.

Na Bemowie z kolei warszawiacy chcą, aby w Centrum Kultury były drukarki trójwymiarowe oraz szkolenia pokazującego, jak z nich korzystać. Chcą też porządnego skateparku w otwieranej w marcu Alei Sportowej.

Na Woli mieszkańcy skupili się na poprawie infrastruktury. Kilka pomysłów dotyczyło budowy wybiegów dla psów.

Ekologiczna biblioteka plenerowa w pniu drzewa na Ursynowie

Mieszkańcy Ursynowa chcieliby m.in. wyznaczenia nowych tras rowerowych w dzielnicy, budowy siłowni zewnętrznej, czy zmiany organizacji ruchu drogowego. Chcą także, aby w dzielnicy powstała ekologiczna biblioteka plenerowa zbudowana w pniu drzewa, z możliwością wymiany książek. Sa pomysły na teatr uliczny, zajęcia sportowe i stworzenie centrum kulturalnego.

Projekty można zgłaszać do 9 marca br. Każdy powinien mieć co najmniej 15 głosów poparcia. Od 25 maja do 9 czerwca odbędą się publiczne dyskusje nad zgłoszonymi pomysłami. Od 20 do 30 czerwca potrwa listowne i internetowe głosowanie, a wyniki zostaną ogłoszone 15 lipca.

Obraz
Obraz
Obraz

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)