Trwa ładowanie...

"Kulson", nie "ku..o". Nie będzie konsekwencji dla policjanta?

Policja zabrała głos w sprawie.

"Kulson", nie "ku..o". Nie będzie konsekwencji dla policjanta?
d2zrvqj
d2zrvqj

Zapowiadano wyciągnięcie konsekwencji wobec funkcjonariusza, który w czasie Marszu Niepodległości miał powiedzieć do zatrzymywanej kobiety "siadaj kuru2026o". - To niedopuszczalne - mówił Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk. Wygląda jednak na to, że dalszego ciągu sprawy nie będzie. Powód? Polska Policja twierdzi, że funkcjonariusz zwrócił się do kolegi i nie padło wulgarne słowo.

"Wstępne czynności kontrolne nie wykazały nieprawidłowości w działaniach policjantów usuwających nielegalne zgromadzenie. Słowa jakie padły, kierowane były nie do kobiety, a do mł. asp. Mateusza u201esiadaj Kulsonu201d, co potwierdzili obecni na miejscu działań" - to komunikat z twitterowego profilu Polskiej Policji.

Na potwierdzenie swoich słów dołączyła też wideo, które krąży po sieci od soboty. Wcześniej udostępniali je oburzeni internauci , w tym Zbigniew Hołdys. Krzysztof Brejza skierował nawet sprawę do ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka . Według nich policjant obraził zatrzymywaną kobietę słowami "siadaj ku..o".

Polecenie policjanta u201eSiadaj kurwo!u201d.
__
Do Obywatelki RP.

u2014 Zbigniew Hołdys (@ZbigniewHoldys)

d2zrvqj

Zdarzenie miało miejsce około godziny 14. Funkcjonariusze siłą usuwali z centrum Warszawy m.in. członków Obywateli RP, którzy chcieli zablokować Marsz Niepodległości. Przypomnijmy, że w czasie interwencji na komendę przewieziono w sumie 45 osób. Nikomu nie postawiono zarzutów. Po kilku godzinach wszyscy zostali zwolnieni do domu.

Zanim policja wykonała wstępne czynności, o których pisze w najnowszym poście, Komendant Główny Policji podkreślał, że nie bagatelizuje sprawy. Zapewnił, ze polecił jej zbadanie. - Jeśli są to słowa wypowiedziane przez policjanta, to są one nieakceptowalne i niedopuszczalne - powiedział.

Źródło: wp.pl

Oprac. Karolina Pietrzak

d2zrvqj

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytajcie również: Szykuje się wojna o aleję Lecha Kaczyńskiego. PO zapowiada uchwałę

d2zrvqj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zrvqj
Więcej tematów