RegionalneWarszawaKoronawirus. Warszawa. Ogrody na dachu BUW ponownie otwarte

Koronawirus. Warszawa. Ogrody na dachu BUW ponownie otwarte

Jeden z najpiękniejszych ogrodów w stolicy jest już otwarty. Władze uczelni zapowiedziały, że ogród będzie otwarty dla odwiedzających przed siedem dni w tygodniu. Wejście jest darmowe. Musimy pamiętać jednak o noszeniu maseczki oraz zachowaniu bezpiecznej odległości od pozostałych spacerowiczów.

Koronawirus. Warszawa. Ogrody na dachu BUW ponownie otwarte
Źródło zdjęć: © Facebook.com

05.05.2020 | aktual.: 05.05.2020 12:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koronawirus w Warszawie. Ogrody BUW znowu otwarte

Według zapewnień władz Uniwersytetu Warszawskiego ogrody na dachu miały być otwarte od 1 maja.

- Tęskniliście za spacerami po ogrodzie Biblioteki Uniwersyteckiej? Już od piątku będzie to możliwe! Pamiętajcie o maseczkach, rękawiczkach i trzymaniu się na dystans z innymi spacerowiczami - mogliśmy przeczytać na faceboowym fanpagu BUW.

Jednak jak zauważyło tvn24warszawa, w piątek brama była zamknięta. Do ogrodu można było wejść dopiero w sobotę 1 maja. Mimo że spacerowiczów nie brakowało, obyło się bez szalonych tłumów. Władze Uniwersytetu Warszawskiego, zarządzające tą przestrzenią przypominają, że na terenie ogrodu obowiązuje zachowanie odstępu społecznego, Ponadto należy unikać dotykania poręczy, a odwiedzający mają obowiązek zakrywania nosa i ust. Ogród otwarty jest codziennie, w godzinach 8-20, do 31 października. Wstęp jest darmowy.

BUW w swoim komunikacie przypomina jednocześnie, że ogród ten jest jednym z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie. To bardzo popularne miejsce odpoczynku nie tylko wśród studentów, ale również mieszkańców Warszawy i turystów. Jego bajeczna sceneria wykorzystywana jest przez organizatorzy koncertów i happeningów, kina letniego czy gier miejskich.

- Ogród składa się z dwóch części: górnej (o powierzchni 2000 m2) i dolnej (o powierzchni 15000 m2), gdzie główną atrakcję stanowią staw, fontanna oraz granitowe rzeźby Ryszarda Stryjeckiego z cyklu Szkic sytuacyjny, nawiązujące do motywów kosmologicznych. Z dachu zwiedzający mogą podziwiać panoramę miasta i widok na Wisłę oraz bogactwo roślin zestawionych według kolorystycznych dominant - czytamy.

Zobacz także:Odmrażanie gospodarki. Polacy znów myślą o wyjazdach. "Ma być ustronnie i bezpiecznie"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

warszawakoronawirusbuw
Komentarze (0)