Trwa ładowanie...

Koronawirus w Warszawie. Zarażony nauczyciel ze szkoły na Białołęce

Dyrekcja Społecznej Szkoły Podstawowej numer 2 na Białołęce poinformowała, że u jednego z nauczycieli potwierdzono zarażenie koronawirusem. Nauczyciel wcześniej przebywał w Hiszpanii razem z uczniami i innymi nauczycielami.

Koronawirus w Warszawie. Zarażony nauczyciel ze szkoły na BiałołęceŹródło: East News
d1tpuis
d1tpuis

Zajęcia w szkole zawieszone są do odwołania. Odwołano także dyżury opiekuńcze w dniach 12 i 13 marca.

Wyjazd, na którym był nauczyciel związany był z uczestnictwem w projekcie Erasmus.

„Mamy potwierdzony przypadek koronawirusa u jednego z nauczycieli naszej szkoły. Osoba ta od 1 do 7 marca tego roku przebywała w Hiszpanii, biorąc udział w projekcie Erasmus wraz z grupą siedmiu uczniów z klas ósmych oraz dwóch innych nauczycieli naszej szkoły” – poinformowała dyrekcja na stronie internetowej.

Po powrocie z Hiszpanii nauczyciel pozostał w domu ze względu na dolegliwości związane z gardłem.

d1tpuis

Nie miał objawów zarażenia koronawirusem

Jak podkreśla dyrekcja, osoba ta nie miała wówczas i do tej pory nie ma typowych objawów wskazujących na zarażenie wirusem.

„Profilaktyczne badanie krwi w dniu 11 marca potwierdziło jednak u niej obecność koronawirusa SARS-CoV-2” - przekazano. Szkoła nie wie, gdzie mogło dojść do zarażenia.

Obecnie cała grupa osób, która miała bezpośredni kontakt z zarażonym jest objęta kwarantanną. Dyrekcja zapewnia, że jest w stałym kontakcie z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie i realizuje wszystkie jej zalecenia oraz informuje na bieżąco rodziców.

Szkoła podkreśla, że bezpieczeństwo jest dla niej priorytetem. „Dlatego, gdy tylko otrzymaliśmy wiadomość o potwierdzonym wyniku, natychmiast przekazaliśmy informację wszystkim obecnym w szkole i zdecydowaliśmy się zamknąć placówkę. Szkoła jest w stałym kontakcie z rodzicami. Uczniowie zostali poinstruowani jak prawidłowo dbać o higienę oraz zostali poinformowani o konieczności unikania skupisk ludzi” – czytamy w komunikacie.

W czwartek rano ministerstwo zdrowia poinformowało o nowych zarażonych w Polsce. W sumie to już 46 osób. Jedna z zarażonych osób zmarła. To pacjentka z Poznania. Jest pierwszą ofiarą śmiertelną w Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1tpuis
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tpuis
Więcej tematów