Trwa ładowanie...

Warszawa. Więcej łóżek w CSK MSWiA dla pacjentów z koronawirusem

Liczba łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA zwiększy się do 404, w tym 42 respiratorowych. Zwiększenie liczby łóżek będzie miało miejsce w ciągu 72 godzin.

Warszawa. Łóżka na oddziale SOR Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiAWarszawa. Łóżka na oddziale SOR Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiAŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
dehoxe6
dehoxe6

Według piątkowych danych służb wojewody, w całej Warszawie jest ok. 420 miejsc dla pacjentów z COVID-19 na drugim i trzecim poziomie zabezpieczenia. Z tego zajętych jest ok. 300 miejsc. Zapewnia je sześć szpitali, w tym szpital przy ul. Wołoskiej. Zgodnie z zapowiedzią, baza w tym szpitalu zostanie zwiększona.

- Decyzją wojewody mazowieckiego, w porozumieniu z dyrekcją CSK MSWiA i kierownictwa naszego resortu, liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 w ciągu 72 h zostanie zwiększona do 404, w tym 42 respiratorowych i ośmiu na patologii noworodka - powiedział PAP wiceszef MSWiA Błażej Poboży. Obecnie w szpitalu przebywa ok. 150 pacjentów zakażonych koronawirusem.

Dyrektor Mazowieckiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia wyraził również zgodę na leczenie w szpitalu przy ul. Wołoskiej pacjentów bez COVID-19. - Chodzi o osoby, które wymagają leczenia w CSK, na przykład z uwagi na dostępne w nim technologie. Ich leczenie odbywać się będzie z zachowaniem rygoru sanitarnego, będą odizolowani od pacjentów zakażonych koronawirusem - wyjaśnił wiceminister.

CSK MSWiA w poprzedniej strategii funkcjonował jako szpital jednoimienny. W nowej strategii znalazł się wśród szesnastu szpitali koordynacyjnych. Placówki te są ukierunkowane na opiekę nad zakażonym pacjentami i zaangażowane m.in. w koordynowanie ich transportu, a także przepływu między szpitalami w regionie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dehoxe6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dehoxe6
Więcej tematów