Trwa ładowanie...

"Kopany" protest przed Sejmem. Tak ludzie zareagowali na przegłosowanie ustawy o SN

"Złamano najświętszą zasadę wszelkich ustrojów demokratycznych” – powiedział naszemu reporterowi jeden z uczestników manifestacji.

"Kopany" protest przed Sejmem. Tak ludzie zareagowali na przegłosowanie ustawy o SN
d10mooq
d10mooq

Skandują i kopią w barierki - tak protestujący przed Sejmem zareagowali na przegłosowanie ustawy o Sądzie Najwyższym autorstwa Prawa i Sprawiedliwości.

Sejm uchwalił nową ustawę o Sądzie Najwyższym, która przewiduje m.in. możliwość przeniesienia obecnych sędziów SN w stan spoczynku. Za ustawą głosowało 235 posłów, przeciw było 192 zaś 23 wstrzymało się od głosu.

Przed parlamentem trwa protest przeciwko planowanym zmianom. "Złamano najświętszą zasadę wszelkich ustrojów demokratycznych” – powiedział naszemu reporterowi jeden z uczestników manifestacji. Niektóży z nich położyli się przed bramkami, które otaczają Sejm i rytmicznie uderzają w nie.

O godzinie 21:00 na Wiejskiej odbędzie się wydarzenie Akcji Demokracji. Po raz kolejny w stolicy rozbłyśnie słynny już "Łańcuch Światła". Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą świec. - Nie bierzcie żadnych emblematów politycznych - apelują pomysłodawcy.

d10mooq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10mooq
Więcej tematów