Trwa ładowanie...

Konstrukcja mostu Łazienkowskiego do wymiany!

Koszt inwestycji szacuje się na 100-130 mln zł

Konstrukcja mostu Łazienkowskiego do wymiany!
d4e371b
d4e371b

Potwierdził się czarny scenariusz. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała podczas piątkowej konferencji prasowej, że konstrukcja mostu Łazienkowskiego musi zostać wymieniona. Koszt tej inwestycji szacuje się na 100-130 mln zł.

Prezydent Warszawy dodała, że wymiana konstrukcji zostanie wykonana przy wykorzystaniu obecnych filarów. Podkreśliła też, że to najszybsze rozwiązanie i o wiele tańsze niż remont całego mostu. Prezydent potwierdziła, że ruch na moście zostanie przywrócony za kilkanaście miesięcy.

W ocenie specjalistów wymiana konstrukcji będzie trwała krócej oraz będzie tańsza niż jego remont. Obecna przeprawa zbliża się już do końca terminu swojej trwałości. Wyremontowany most, według obowiązujących norm będzie miał trwałość 100 lat.

d4e371b

Hanna Gronkiewicz-Waltz dodała jednak, że całą procedurę da się skrócić - można zlecić bez organizowania przetargu. Działania z tzw. wolnej ręki są zgodne z przepisami prawa i tak zrobimy - powiedziała. Skąd pozyska środki na remont mostu? Myślę, że przesunięte zostanie 50 mln złotych z rezerw budżetowych – stwierdziła. Będzie się także starała pozyskać środki z budżetu centralnego. Kwestią finansowania odbudowy ma zająć się Rada Warszawy na czwartkowej sesji.

d4e371b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4e371b
Więcej tematów