Trwa ładowanie...

Konkurs na miejskie aplikacje lub stronę „Dane po warszawsku”

Twórcy zwycięskich aplikacji otrzymają wsparcie, które pozwoli na rozwinięcie projektów

Konkurs na miejskie aplikacje lub stronę „Dane po warszawsku”
d3xrhrp
d3xrhrp

Celem projektu jest stworzenie platformy udostępniającej otwarte dane publiczne oraz przeprowadzenie konkursu, w którym powstaną aplikacje wykorzystujące te dane i umożliwiające dostęp do nich wszystkim zainteresowanym warszawiakom. W ramach projektu “Dane po warszawsku” publikowane będą wybrane zbiory danych publicznych m.st. Warszawy w internecie. Konkurs ruszył 2 marca br.

"Dane po warszawsku" to ważny krok w stronę otwartości danych w naszym mieście. Na specjalnie stworzonej stronie (api.um.warszawa.pl) publikowane są m.in. informacje przestrzenne (ortofotomapa, bankomaty, opieka zdrowotna, noclegi), transport miejski (kursowanie komunikacji publicznej, rower miejski, przystanki, strefa płatnego parkowania), sport i rekreacja (informacja turystyczna, obiekty sportowe), historia i religia (cmentarze, mapy historyczne), edukacja (wykaz placówek). Łącznie jest to ponad 200 zbiorów danych w 13 kategoriach, pochodzących z całego Urzędu m.st. Warszawy oraz jednostek miejskich.

d3xrhrp

Swoje pomysły można zgłaszać przez trzy tygodnie, do 22 marca, poprzez wybór ścieżki: MAM POMYSŁ lub BIORĘ POMYSŁ.

Ścieżka MAM POMYSŁ polega na zgłoszeniu pomysłu na aplikację wykorzystującą dane udostępnione na platformie otwartych danych, skompletowaniu zespołu i doprowadzeniu pomysłu do stadium „klikalnego” prototypu.

BIORĘ POMYSŁ z kolei polega na zgłoszeniu się do realizacji pomysłu jednego z Biur Urzędu m.st. Warszawy lub organizacji pozarządowej i współpracy z nimi przy jego realizacji.

Przy realizacji konkursowych projektów należy obowiązkowo skorzystać z co najmniej jednego zbioru danych udostępnionych na platformie otwartych danych przez m.st. Warszawa. Można dodatkowo wykorzystać inne otwarte dane (bez ograniczeń dostępu). Premiowane będą rozwiązania otwarte (dostępne na wolnych i otwartych licencjach) oraz dostępne dla wszystkich użytkowników (stosujące standard WCAG 2.0).

d3xrhrp

Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne i rzeczowe (doradztwo, wsparcie promocyjne powstałych rozwiązań), będą również mogli uczestniczyć w kilkumiesięcznej inkubacji.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.konkurs.danepowarszawsku.pl .

d3xrhrp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xrhrp
Więcej tematów