Trwa ładowanie...

Koniec z darmowymi przejazdami dla pracowników transportu!

Rada Warszawy zdecydowała w czwartek o wprowadzeniu rocznego biletu

Koniec z darmowymi przejazdami dla pracowników transportu!
d2y687z
d2y687z

Do tej pory pracownicy transportu miejskiego jeździli za darmo. Nie tylko oni. Prawo do niepłacenia za przejazdy przysługiwało też np. ich teściom lub konkubinom. Zatrudnieni w spółkach transportowych i ich rodziny to 38,8 tysięcy osób (zobacz: Kto nie musi płacić za bilet! ). Gdyby każda z tych osób kupiła w ciągu roku cztery kwartalne bilety, kasa miasta zyskałaby prawie 27 mln zł. Darmowe przejazdy dla pracowników komunikacji miejskiej w Warszawie obowiązują od 1932 r. Nie zniósł ich nawet Adolf Hitler w okresie okupacji! Teraz koniec.

Jak informuje serwis transport-publiczny.pl, Rada Warszawy zdecydowała w czwartek o wprowadzeniu rocznego biletu za 100 zł dla pracowników miejskich przewoźników i ich dzieci. Zmiany wejdą w życie od 1 kwietnia. Według wyliczeń zasili to kasę miasta dodatkowymi 12 mln zł.

Pomysł ograniczenia zniżek ogłoszono jeszcze w maju ubiegłego roku, ale po protestach związkowców miasto zdecydowało się na przesunięcie starych przepisów do końca marca tego roku. Związkowcy wynegocjowali również, że bilety pracownicy wymienionych spółek otrzymają od przedsiębiorstw, w których są zatrudnieni.

d2y687z

W czwartek warszawscy radni zgodzili się też na objecie wszystkich emerytów i rencistów przed ukończonym 70. rokiem życia 50–procentową ulgą. Zdecydowali też, że dzieci w wieku 7–16 lat będą mogły ud owodnić prawo do posiadania ulgi każdym dokumentem z wpisaną datą urodzenia, a nie tylko legitymacją szkolną. Na początku lutego rozszerzono katalog osób niepełnosprawnych, którym przysługują darmowe przejazdy.

d2y687z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2y687z
Więcej tematów