Trwa ładowanie...

Komunikacja miejska za darmo? Jest taki pomysł!

Są stolice, w których to działa!

Komunikacja miejska za darmo? Jest taki pomysł!
d36k3fc
d36k3fc

Propozycję niepłacenia za jeżdżenie miejskim autobusem, tramwajem, metrem czy stołecznymi kolejami zgłosił dziś Związek Zawodowy Sierpień '80. Sprawę opisuje dziś Polskie Radio.

Dziś, o godz. 12.00 związkowcy z "Sierpnia '80" będą protestować przeciwko podwyżkom cen biletów komunikacji miejskiej w stolicy. Przed wejściem do stacji Metro Politechnika będą rozdawać ulotki i gazety. Przeczytać w nich będzie można o kolejnej podwyżce biletów, która wejdzie w życie 1 stycznia 2013 roku.

Ta akcja to tylko jeden z elementów kampanii związku na rzecz bezpłatnej komunikacji miejskiej w stolicy. W środę zaplanowano rozdawania kartek świątecznych adresowanych do prezydent miasta Hanny Gronkiewicz-Waltz, natomiast w piątek odbędzie się happening przy stacji metra Ratusz – Arsenał. Warszawa nie byłaby jedyną stolica na świecie, gdzie komunikacja miejska jest za darmo. Takie rozwiązanie udało się już wprowadzić np. w stolicy Estonii, Tallinie.

d36k3fc

Według stołecznego Ratusza, ten pomysł to absurd. Rzecznik Urzędu Miasta, Bartosz Milczarczyk powiedział, że miasto potrzebuje pieniędzy na inwestycje w komunikację. A tymczasem pasażerowie, kupując bilety, finansują komunikację miejską tylko w 1/3. Reszta to wkład miasta.

Nie przypuszczamy, by ten pomysł wszedł kiedykolwiek w życie,* jednak rozumiemy frustrację związkowców* oraz wszystkich, którzy wkurzają się na kolejne podwyżki cen biletów.

d36k3fc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36k3fc
Więcej tematów