Trwa ładowanie...

Kolejny protest aktywistów Greenpeace - tym razem na Pałacu Kultury!

Rozwiesili transparent z hasłem "Ratujcie Arktykę. Uwolnijcie naszych aktywistów" na płachcie reklamującej szczyt klimatyczny ONZ COP 19

Kolejny protest aktywistów Greenpeace - tym razem na Pałacu Kultury!
d343wr5
d343wr5

Na budynku Pałacu Kultury i Nauki trwa protest ekologów. Policjanci zatrzymali już 34 osoby. To działacze organizacji, którzy protestowali na chodniku przed budynkiem pałacu. 11 z nich zostało odwiezionych na posterunek policji. Pozostałym udało się zabarykadować w jednym z pomieszczeń Pałacu Kultury. Z okna opuścili się na linach, aby rozwiesić transparent.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza wśród aktywistów są Norweżki, które kilka dni temu wynajęły przestrzeń biurową na 27. piętrze Pałacu Kultury i z tego właśnie pomieszczenia dostają się na elewację.

PKiN jest zamknięty do odwołania.

Czytaj również: 40 osób głoduje na Stadionie Narodowym!

Przed kilkoma dniami aktywiści Greenpeace protestowali również na dachu budynku Ministerstwa Gospodarki. Weszli na dach z transparentem "Kto rządzi Polską? Przemysł węglowy czy obywatele?". Wywiesili na budynku polską flagę z napisem "Who rules Poland? Fossil industries or the people?" (Kto rządzi Polską? Przemysł paliw kopalnych czy ludzie?). Zatrzymano wtedy 47 osób, w tym również działaczy z zagranicy. Postawiono im zarzuty naruszenia miru domowego.

d343wr5

- Trzy osoby zmobilizowały kilka wozów Straży Pożarnej i niezliczoną ilość radiowozów Policji. PKiN stał się zamkniętą twierdzą - bo nie tylko nie można było wjechać na teren parkingu wokół pałacu, ale również dostać się do środka. Paranoja. - napisała na swoim profilu radna warszawska, Aleksandra Sheybal-Rostek. - Protest protestem, ale mobilizowanie takich sił i środków to lekka przesada.

Działacze Greenpeace są znani z nietypowych i dość szalonych metod zwrócenia uwagi na problemy globalne związane z ekologią. Jedno jest pewne - dzięki takim działaniom przynajmniej jest o nich głośno. Poniżej zamieszczamy nagranie wideo z innej akcji działaczy Greenpeace - tym razem we Włoszech - mającej na celu zwrócenie uwagi na problemy związane ze zmianami klimatycznymi. Co o tym myślicie?

d343wr5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d343wr5
Więcej tematów