Trwa ładowanie...

Kolejny pirat drogowy szaleje na ścieżce rowerowej! [WIDEO]

Całe zdarzenie nagrał jeden z rowerzystów

Kolejny pirat drogowy szaleje na ścieżce rowerowej! [WIDEO]
ddpv7fv
ddpv7fv

Niedawno informowaliśmy Was o kierowcy volvo, który szalał samochodem po ścieżce rowerowej w ścisłym Centrum Warszawy, a na zwrócenie uwagi zareagował wulgaryzmami. Po wyemitowaniu filmu z jego udziałem oraz nagłośnieniu całej sprawy, pirat sam zgłosił się na policję . Dziś publikujemy kolejny, podobny film.

Tym razem do podobnej sytuacji doszło na ul. Wołoskiej, na Mokotowie, pomiędzy szpitalem, a Eko Parkiem. Kierowca citroena, chcąc prawdopodobnie ułatwić sobie dojazd, wjechał bezpośrednio na ścieżkę rowerową. Zdarzenie nagrał rowerzysta jadący tuż za nim. Na całe szczęście nikt nie jechał z naprzeciwka. Sprawą zajęła się już policja. Czy podobnie, jak w poprzednik przypadku , policja będzie wnioskować do sądu o odebranie mu uprawnień do kierowania pojazdami?

- Niestosowanie się do znaku C-13 (zakaz wjazdu samochodem po drodze rowerowej) "kosztuje" według taryfikatora 100 zł i jeden punkt karny, natomiast jazda samochodem wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych to mandat w wysokości 250 zł - wyjaśnia st. asp. Robert Opas z KSP

- Bardzo ważne jest, by świadek takiego zdarzenia zgłosił ten fakt odpowiednim służbom - mówi WawaLove.pl Opas. Często publikuje się podobne, skandaliczne materiały, jednak nie zawiadamia policji, która - jak powiedział nam policjant z biura prasowego - ma w tym momencie związane ręce. Funkcjonariusze zachęcają do zgłaszania przypadków piractwa drogowego na adres: stopagresjidrogowej@ksp.policja.gov.pl .

ddpv7fv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddpv7fv
Więcej tematów