Trwa ładowanie...

"Kiss and Fly" na Lotnisku Chopina. Jak korzystać ze specjalnej strefy?

Kierowca wjeżdżający w strefę Kiss and Fly przez 7 minut może tam się zatrzymać bezpłatnie.

"Kiss and Fly" na Lotnisku Chopina. Jak korzystać ze specjalnej strefy?
dw38qhy
dw38qhy

Od 2 stycznia rusza strefa "Kiss and Fly" na Lotnisku Chopina w Warszawie. Postój w tej strefie jest bezpłatny przez... 7 minut. Później naliczane będą opłaty. Do dyspozycji kierowców będzie 90 miejsc parkingowych usytuowanych przed halą odlotów na Okęciu.

Lotnisko Chopina wychodzi w ten sposób na przeciw potrzeb pasażerów. Do tej pory tuż pod terminalem ciężko było znaleźć wolne miejsce parkingowe. Dlatego od początku grudnia kierowcy mają do swojej dyspozycji też jezdnię położoną najbliżej hali odlotów. Dotychczas była ona zarezerwowana wyłącznie dla taksówek.

W specjalnie wyznaczonej strefie "Kiss and Fly" można zatrzymać auto, wyjąć bagaż oraz pożegnać się z osobą, którą przywieźliśmy na lotnisko. Należy jednak pamiętać o jednym szczególe. W wspomnianej strefie obowiązuje zakaz pozostawiania aut bez nadzoru. Oznacza to, że wszystkie takie pojazdy mogą zostać odholowane na koszt właściciela.

Opłaty

Kierowca wjeżdżający w strefę Kiss and Fly przez 7 minut może tam się zatrzymać bezpłatnie. Kiedy czas zostanie przekroczony, wiąże się to z dodatkowa opłatą. Jeśli czas postoju wynosi więcej niż 7 minut, ale mniej niż 15, wówczas musi zapłacić 30 zł. Każda kolejna minuta to dodatkowy koszt w postaci kolejnej złotówki.

dw38qhy

Zobaczcie krótki film instruktażowy

Od 2.01. rusza strefa Kiss&fly na . Wiemy ile trzeba będzie płacić za postój. Obejrzyj film i dowiedz się i ty :)

— Chopin Airport, WAW (@ChopinAirport)

Źródło: (WawaLove.pl/Twitter)

dw38qhy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dw38qhy
Więcej tematów