Trwa ładowanie...

Kierowca potrącił dziecko na pasach. ZDM: Poprawiamy bezpieczeństwo pieszych

Zarząd Dróg Miejskich planuje audyt przejść naziemnych.

Kierowca potrącił dziecko na pasach. ZDM: Poprawiamy bezpieczeństwo pieszych
d34jklj
d34jklj

- Niezależnie od audytu realizujemy kolejne projekty mające poprawić bezpieczeństwo pieszych – wyznaczamy nowe przejścia, budujemy azyle, doświetlamy rejon przejść, montujemy progi zwalniające. Tylko w tej chwili pracujemy nad dokumentacją dla doświetlenia 45 przejść dla pieszych, budujemy przejście z azylem na ul. Conrada i kończymy przygotowywać dokumentację dla dodatkowego przejścia z azylem na ul. św. Wincentego, planujemy też uspokojenie ruchu w rejonie Śródmieścia Południowego - poinformowało biuro prasowe Zarządu Dróg Miejskich.

"Najpierw musi dojść do tragedii, dopiero później zareagują" - tak internauci komentują wypadek, do którego doszło w środę. O sprawie pisaliśmy tutaj. Kierowca czarnego BMW potrącił dziecko przechodzące po pasach przy ul. Umińskiego 5. Według ustaleń policji, dziecko przechodziło z mamą na druga stronę ulicy. Widząc przechodniów, jeden z pojazdów przyhamował, ale jadący za nim kierowca czarnego BMW postanowił wyminąć samochód przed nim i wjechał na pasy, uderzając w dziecko.

7-letnie dziecko było reanimowane przez świadków wypadku jeszcze przed przyjazdem karetki. Następnie ratownicy zabrali je do szpitala ul Niekłańską. Jest w ciężkim stanie. W pobliżu miejsca, w którym doszło do wypadku, mieści się szkoła podstawowa. Przejście nie jest strzeżone, a mieszkańcy wielokrotnie alarmowali, że jest tam niebezpiecznie.

"To przejście jest bezpieczne"

- ZDM zwraca uwagę na postulaty i uwagi mieszkańców. Natomiast to przejście dla pieszych, na którym doszło do wypadku, jest niemalże wzorcowe - dobrze oznakowane, widoczne z dużej odległości, jest też znak "Agatka", informujący o przechodzeniu w tym miejscu najmłodszych. To przejście dla pieszych jest jak najbardziej bezpieczne i zrobione zgodnie ze wszystkimi zasadami sztuki - przekonuje WawaLove.pl Tomasz Kunert z biura prasowego Urzędu m.st. Warszawy.

ZDM twierdzi, że same zmiany w organizacji ruchu nie powstrzymają piratów drogowych. Winy za wypadek należy doszukiwać się przede wszystkim w postępowaniu sprawców, których zachowania są nieodpowiedzialne, często wręcz skandaliczne. Według ZDM zatem, winne nie są źle skonstruowane skrzyżowania czy mało skuteczne oznakowania, a sami kierowcy. Mimo to, przeprowadzi kontrolę przejść naziemnych. "Mądry Polak po szkodzie"? - O przeprowadzeniu audytu zdecydowaliśmy dużo wcześniej, niż doszło do wypadku przy ul. Umińskiego - zapewnia Kunert.

d34jklj

Minister MSWiA interweniuje

Mariusz Błaszczak, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych zapowiedział, że polecił Komendzie Stołecznej Policji wystąpienie do m.st. Warszawy o zmiane organizacji ruchu przy ul. Umińskiego.

Min. polecił kom. stołecznej policji wystąpienie z wnioskiem do m.st. Warszawy o zmianę organizacji ruchu na ul. Umińskiego

— MSWiA (@MSWiA_RP)

Tylko w 2015 roku na terenie Warszawy doszło do 239 potrąceń spowodowanych nieudzieleniem pierwszeństwa pieszemu lub nieprawidłowym przejeżdżaniu przez przejścia dla pieszych.

d34jklj
d34jklj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34jklj
Więcej tematów