Trwa ładowanie...

Kawa z pudlem, sztuka z biglem

MiTo to kawiarnia, galeria, księgarnia i miejsce, w którym odbywają się spotkania i wystawy.

Kawa z pudlem, sztuka z biglem
d2lltgw
d2lltgw

Przy Waryńskiego 28 przez wiele lat funkcjonowała galeria MiTo. W sierpniu 2011 roku miejsce zostało przejęte przez trzech energicznych chłopaków: Michała Dąbrowskiego oraz braci - Piotra i Pawła Rosołów. To oni sprawili, że zaczęło się tu dziać. Powstało MiTo art.cafe.books. Tutaj trafimy na dobrą literaturę, ciekawe spotkania z dziennikarzami, architektami i artystami. Tutaj również smacznie zjemy.

Miejsce jest urządzone minimalistycznie za sprawą czujnego oka architekta Pawła Rosoła. Kolorowe ogrodzenie kawiarnianego ogródka przyciąga wzrok i budzi skojarzenia z obrazami Mondriana. W środku zaś króluje biel, czerń i czerwień. Duże regały wypełnione są książkami z dziedziny architektury oraz nauk humanistycznych. Znajdzie się również coś dla miłośników literatury pięknej. Książkowym repertuarem zajmuje się Piotr Rosół, doktorant na Uniwersytecie Warszawskim, specjalista od literatury francuskiej. - Staramy się, aby pojawiały się u nas książki, które niekoniecznie znajdziemy w Empiku - tłumaczy - Mamy również całkiem spory wybór książek dla dzieci.

W MiTo zasiąść możemy przy dobrej literaturze, obejrzeć obrazy, a obecnie również niezwykłe pudle autorstwa Łukasza Błażejewskiego. Możemy tu również wypić doskonałą kawę (8-10 złotych), napić się ekologicznej coli (10 zł), a także smacznie zjeść. Bardzo nam posmakowała sałatka z oscypkiem (19 zł). Była to mieszanka sałaty lodowej, roszpunki, rukoli z ziarnami słonecznika, oliwkami, suszonymi pomidorami. Na jej szczycie znalazła się porządna porcja gorącego oscypka z żurawiną oraz tosty. W menu znajdziemy różne kanapki, zupę, przekąski na ciepło. Na internautów czeka WiFi oraz 10 iPadów, które można pożyczyć - pod zastaw musimy jedynie zostawić w barze swój dowód.

- Właśnie dostaliśmy koncesję na alkohol - mówi Piotr Rosół - Z tej okazji już w ten piątek organizujemy imprezę PIERWSZE PICIE NA LEGALU. Do naszego menu wprowadzamy m.in. butelkowe piwa niepasteryzowane i nową markę hiszpańskich win.

d2lltgw

To niejedyne wydarzenie, jakie odbędzie się w MiTo w najbliższym czasie. W sobotę* 2 czerwca, z okazji dnia dziecka odbędzie się *spotkanie z książką "Z notatnika młodego podróżnika. Pojazdy i nie tylko" połączone z warsztatami plastycznymi. „Pokażemy jak można wykonać fantastyczne pojazdy-zabawki z drutu, blachy, papieru, itd. Zastanowimy się nad tym czy na statkach można rozgrywać mecze piłkarskie. Dowiemy się w jaki sposób przepędzane są "demony" z odmętów rzek. Wykonamy nasze własne "łodzie z trzciny totora".” - czytamy w opisie wydarzenia. Dodatkowo, przez cały czerwiec w MiTo będzie trwał kiermasz książek dla dzieci.

W niedzielę 3 czerwca z kolei warto wpaść na pierwsze urodziny Yoga Republic - zaprzyjaźnionego z MiTo miejsca, które urzęduje po sąsiedzku, na ulicy Śniadeckich.

A już 6* czerwca w MiTo odbędzie się wernisaż wystawy „MiTo gola. Wystawa futbolowa”*. Ekspozycja potrwa dwa tygodnie. Serdecznie zapraszamy!

d2lltgw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lltgw
Więcej tematów