Trwa ładowanie...

Jarmark św. Jacka na Starówce!

W długi sierpniowy weekend. Masa atrakcji!

Jarmark św. Jacka na Starówce!
d2n2er5
d2n2er5

W dniach 17 – 18 sierpnia na ul. Freta 10 odbędzie się dobroczynny Jarmark św. Jacka. Organizowana corocznie impreza ma na celu zgromadzenie funduszy na dalszą działalność Grupy Charytatywnej Freta, zajmującej się pomocą najbiedniejszym rodzinom z Warszawy i całej Polski.

W programie Jarmarku nie zabraknie wydarzeń, takich jak spacer z przewodnikiem po warszawskiej Starówce, wykład Dominikańskiej Szkoły Wiary, czy Strefa Dziecka organizowana przy współpracy z Fundacją Sto Pociech. Tutaj odbędzie się również promocja nowości książkowych wydawnictwa „W drodze”: „Świat według dziadka” Zofii Staneckiej oraz „Opowieść o Świętym Jacku Odrowążu” Katarzyny Chmiel – Gugulskiej. Dodatkowo miłośnicy literatury znajdą coś dla siebie na stosiku antykwariatu i prowadzonym przez studentów „Dominikańskim Namiocie Dobrej Książki. Na przechodniów czekać także będzie stoisko fanterii, gdzie każdy los wygrywa.

Z kolej w poniedziałek 19 sierpnia o godz. 20.00, w kościele o.o. Dominikanów przy ul Freta 10, odbędzie się koncert Charytatywny, podczas którego wystąpią Anna Gadt i Kari Amirian.

Całkowity dochód z Jarmarku św. Jacka przeznaczony zostanie na kontynuację projektu dożywiania dzieci w szkołach, prowadzonego przez Grupę Charytatywną Freta.

d2n2er5

„Już po raz trzynasty zapraszamy mieszkańców miasta i tych, którzy spędzą tutaj długi, sierpniowy weekend, do odwiedzenia Jarmarku na Freta. Wszyscy znajdą coś dla ducha, ale i dla ciała. Podczas wspólnego odpoczynku i zabawy będziemy zbierali fundusze, które przeznaczymy na dożywianie dzieci w szkołach. Do tej pory objęliśmy programem dożywiania ponad 200 dzieci z całej Polski. Mamy nadzieję, że tegoroczny Charytatywny Jarmark św. Jacka umożliwi nam rozszerzenie zasięgu tej pomocy" – mówi Weronika Smolarkiewicz-Lendzion z Grupy Charytatywnej Freta.

d2n2er5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2n2er5
Więcej tematów