Trwa ładowanie...

Jaki: W Warszawie przez 12 lat nie było żadnego nowoczesnego zarządzania odpadami

Patryk Jaki zabrał głos ws. mokotowskich śmieci, które od początku sierpnia wysypują się na ulice z przepełnionych kontenerów. - Jeśli nie chcecie w Warszawie takich widoków musimy pogonić ekipę Gronkiewicz-Waltz, która nie potrafi z podstawowymi zadaniami - przekonywał Jaki.

Jaki: W Warszawie przez 12 lat nie było żadnego nowoczesnego zarządzania odpadamiŹródło: Facebook.com, fot: Patryk Jaki
d33quh0
d33quh0

Od 1 sierpnia w dzielnicy Mokotów sprzątaniem śmieci zajmuje się firma MPO. Miasto zrezygnowało z usług firmy Lekaro, bo wyczerpały się mokotowskie środki przeznaczone na odbiór śmieci. Niestety od kilku tygodni firma nie daje rady z obowiązkami, a mieszkańcy skarżą się na smród, szczury i nieestetyczny widok.

East News
Źródło: East News, fot: ARKADIUSZ ZIOLEK
East News
Źródło: East News, fot: ARKADIUSZ ZIOLEK

- Czy państwo wiecie, że przez 12 lat Hanna Gronkiewicz-Waltz nie zbudowała żadnej nowoczesnej instalacji do zarządzania odpadami poza radiowym, które trzeba zamknąć - tłumaczył na konferencji kandydat PiS na prezydenta Warszawy. Przekonywał, że dzisiaj metropolie potrafią nie tylko zarządzać odpadami, ale potrafią je także przetwarzać. - Tworzyć z nich energię, sortować śmieci tak, żeby wytwarzać z nich kolejne produkty - mówił Patryk Jaki.

Wiceminister sprawiedliwości dodał, że jeśli chodzi o kwestie ustrojowe, Gronkiewicz-Waltz zaczęła monopolizować rynek, wiedząc, że sama nie posiada zasobów, aby ten rynek opanować od momentu odbioru śmieci do momentu przetworzenia. - Dlatego tak często można przeczytać w gazetach, że śmieci lądują w lasach, bo władze nie potrafią w sposób mądry tym zarządzać - powiedział kandydat.

d33quh0

Patryk Jaki podkreśla, że jeśli nie chcecie w Warszawie takich widoków, musicie pogonić ekipę, która nie potrafi z podstawowymi zadaniami. - Najwyższy czas, żeby Warszawa była stolicą ambitną, światową, gdzie zarządzanie odpadami będzie traktować się tak, jak powinno się traktować w XXI wieku - przekonuje polityk. Przypomina, że będą chcieli zbudować nowe instalacje do zarządzania odpadami, nowoczesne biogazownie i urządzenia do sortowania śmieci. - Będziemy chcieli również zdemonopolizować rynek w taki sposób, aby mieszkańców nie dotknęły wyższe opłaty - wyjaśnia Patryk Jaki.

Zobacz też: Ryszard Petru: Jaki ma sztab, Trzaskowski jest sam

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d33quh0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33quh0
Więcej tematów