Jak zakodować Bilet Warszawiaka w biletomacie?
Do Zarządu Transportu wpływa wiele pytań od pasażerów o to, w jaki sposób zakodować Bilet Warszawiaka lub Bilet Młodego Warszawiaka w biletomacie. Rozwiewamy więc wątpliwości
Do Zarządu Transportu wpływa wiele pytań od pasażerów o to, w jaki sposób zakodować Bilet Warszawiaka lub Bilet Młodego Warszawiaka w biletomacie. Rozwiewamy więc wątpliwości.
Bilet Warszawiaka i Bilet Młodego Warszawiaka to zupełnie inne (ulgowe) kontrakty od, używanych do tej pory przez wszystkich pasażerów, zwykłych biletów długookresowych 30- lub 90-dniowych. W jaki sposób można go zakodować na karcie?
Zacznijmy od tego, że zakodowanie Biletu Warszawiaka na karcie, na której jest aktywny „zwykły” bilet 30- lub 90-dniowy spowoduje jego usunięcie! Najlepiej więc zakodować Bilet Warszawiaka po wygaśnięciu starego kontraktu.
Jeśli mimo wszystko ktoś chce jednak zrobić to wcześniej – nie powinien wybierać opcji przedłużania kontraktu. Wybranie jej spowoduje bowiem zakodowanie takiego samego, czyli nieco droższego jak ten na karcie. Żeby zakodować Bilet Warszawiaka należy wybrać opcję „zmień kontrakt”. Następnie należy wybrać rodzaj biletu : imienny, na okaziciela lub seniora. Potem wybieramy czy ma być 30- czy 90-dniowy. Kolejny krok to wybranie stref obowiązywania. I dopiero potem wybieramy czy chcemy bilet normalny, ulgowy, czy też może Bilet Warszawiaka lub Bilet Młodego Warszawiaka.
W przypadku kodowania biletu na pustej karcie wybieramy opcję kodowania biletu długookresowego imiennego i potem przechodzimy kolejno wszystkie pozostałe kroki.
I należy oczywiście również pamiętać, że Bilet Warszawiaka może być zakodowany wyłącznie na karcie oznaczonej specjalnym hologramem. Podobnie jak Bilet Młodego Warszawiaka. Do posługiwania się każdym z tych biletów upoważnia inny hologram. Zakodowanie któregoś z tych kontraktów na karcie bez odpowiedniego hologramu spowoduje, że bilet będzie nieważny!
*Zobacz także: Gdzie jeszcze zniżki z Kartą Warszawiaka? *