Trwa ładowanie...

"Jadwiga". Teatr nad Wisłą

Premierowy spektakl odbył się w czerwcu na Stadionie Narodowym, a teraz pojawi się nad rzeką.

"Jadwiga". Teatr nad Wisłą
d3cc8nd
d3cc8nd

W "Jadwidze" z iście brazylijską fantazją przenikają się dwa światy,zapewniając widzowi potężną dawkę śmiechoterapii, ale i prowokując do przemyśleń.

"Jadwiga" osadzona jest we współczesnych realiach. Jacek - mężczyzna w średnim wieku, próbuje wyrwać się z tłamszącej go relacji z rodzicielką czyli tytułową Jadwigą. Poczucie winy, podsycane przez piekielną mamuśkę nie pozwala mu jednak na odcięcie pępowiny. Całe życie spędzone pod dyktando uczyniło z mężczyzny bezwolnego synusia mamusi. I pewnie wszystko toczyłoby się po staremu czyli zgodnie z wizją pani Jadwigi. Niestety Jacek wbrew jej woli zakochuje się w apetycznej Marlenie i chce „pójść na swoje". Pikanterii całej historii doda fakt, że zaborczą o syna rodzicielkę próbuje uwieść Antoni, listonosz łowca majątków.

Duet Andre de la Cruz i Victoria Vascari spotyka się na deskach Teatru XL ponownie i z sukcesem. Sprawne i dowcipne dialogi autorki przeniesione na scenę przez reżysera, którego spektakle wyróżniają się latynoskim temperamentem i odwagą światowych produkcji.

reżyseria: Andre de la Cruz
autorka: Victoria Vascari
kostiumy i rekwizyty: Diana Karamon
scenografia: Dorota Chwedorowicz, Magdalena Los
projekty graficzne: Magdalena Los
opracowanie muzyczne: Andre de la Cruz
obsada:
Jadwiga-Miriam Aleksandrowicz,
Antoni- Robert Kibalski,
Marlena- Izabela Górska,
Jacus- Patryk Pawlak

d3cc8nd

Początek spektaklu zaplanowany jest na godz. 20.00. na Bulwarze Flotylli Wiślanej, przy Pomniku Chwała Saperom. Wstęp jest wolny. Po teatrze organizatorzy zapraszają na potańcówkę. Zagra Zbyszek Draska z kolektywu Panowie z Twardej.

Przeczytaj też:

d3cc8nd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cc8nd
Więcej tematów