Trwa ładowanie...

Jabłonna i Nadarzyn z tańszymi biletami na komunikację

To po Markach kolejne gminy, które zdecydowały się skorzystać z oferty „Warszawa+”

Jabłonna i Nadarzyn z tańszymi biletami na komunikację
d3xsat2
d3xsat2

Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego podpisał porozumienie z wójtami gmin: Jabłonna i Nadarzyn. Dzięki temu ich mieszkańcy będą taniej podróżować komunikacją miejską i podmiejską.

Oferta „Warszawa+” skierowana jest do gmin aglomeracji warszawskiej, których mieszkańcy korzystają codziennie z komunikacji zbiorowej organizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego. Dokładniej do tych samorządów, które są gotowe na wnoszenie wyższych dopłat do funkcjonowania komunikacji, oferując jednocześnie swoim mieszkańcom możliwość tańszego podróżowania komunikacją miejską.

Bilet 30­-dniowy imienny ważny w obu strefach, kosztuje obecnie 210 zł (ulgowy 105 zł). Tymczasem mieszkaniec gminy, która zdecyduje się skorzystać z oferty „Warszawa+” zapłaci za niego* trochę mniej, czyli 196 zł (98 zł).* Na bilet 90­-dniowy imienny na obie strefy trzeba wydać bez żadnej zniżki 536 zł (ulgowy 268 zł). W ramach „Warszawa+” kosztuje on 482 zł (241 zł).

d3xsat2

W ramach oferty „Warszawa+” mieszkańcy mogą też kupić tańsze bilety tylko na drugą strefę. 30-dniowy będzie kosztować 98 zł (ulgowy 49 zł), a 90-dniowy – 250 zł (ulgowy 125 zł). Dla porównania – bilety na drugą strefę bez zniżki będą kosztowały odpowiednio 112 zł (61 zł) i 282 zł (191 zł). Różnicę w cenie biletów pokrywają samorządy, które podpisują porozumienie z ZTM.

Tańsze bilety mogą być kodowane wyłącznie na spersonalizowanej (posiadającej zdjęcie oraz imię i nazwisko właściciela) Warszawskiej Karcie Miejskiej wydawanej mieszkańcom przez gminy. To gminy same również ustalają zasady wydawania mieszkańcom kart.

Jako pierwsze z oferty "Warszawa+" skorzystały Marki . Teraz do Marek dołączyła Jabłonna i Nadarzyn. Mieszkańcy tych gmin będą mogli korzystać z tańszych biletów długookresowych od 1 listopada.

d3xsat2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xsat2
Więcej tematów