Trwa ładowanie...

Incydent w warszawskim meczecie. Interweniowała policja

Jak podają funkcjonariusze, uszkodzono zamki i naruszono mir domowy.

Incydent w warszawskim meczecie. Interweniowała policja
d28545n
d28545n

Przed meczetem przy Wiertniczej doszło do utarczki słownej pomiędzy dwoma grupami. Interweniowała policja. Jak udało się dowiedzieć WawaLove.pl, powodem sporu mają być roszczenia majątkowe grupy muzułmańskiej z Białegostoku.

O incydencie przed meczetem przy ulicy Wiertnieczej poinformował dziennikarz Witold Gadowski na Twitterze. Według niego miało dojść do bijatyki pomiędzy dwoma frakcjami. - Szef Muzułmańskiego Związku Religijnego chciał przejąć meczet - podaje Gadowski.

Bijatyka w meczecie na Wiertniczej w Wawie. Biją się dwie frakcje. Sześć radiowozów policji i "Solid". Szef MZR chciał przejąć meczet

— witold gadowski (@GadowskiWitold)

Reporterka WawaLove.pl skontaktowała się w tej sprawie z oficerem prasowym KRP II sp. sztab. Robert Koniuszy. - Policjanci są na miejscu interwencji dotyczącej sporu majątkowego. Powodem były roszczenia w sprawie posesji przy Wiertniczej. Doszło jedynie do utarczki słownej między jedną, a drugą stroną - mówi Konieuszy. Dodaje, że funkcjonariusze przyjmują zawiadomienie w związku z uszkodzeniem zamkow i naruszeniem miru domowego.

d28545n

Z nieoficjalnych informacji wynika, że do starcia miało dojśc pomiędzy Muzułmańskim Związkiem Religijnym w Rzeczypospolitej Polskiej, który stacjonuje w Białymstoku oraz Centrum Kultury Islamu, funkcjonującym w meczecie przy Wiertniczej. Immam z MZR, który wcześniej był duchownym przewodnikiem w warszawskim budynku, przeniósł się do Białegostoku. Pomimo tego, ma rościć sobie prawa do meczetu, z czym nie zgadza się Centrum Kultury Islamu. Według naszych źródeł, sprawa trafiła do sądu.

d28545n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28545n
Więcej tematów