Trwa ładowanie...

Hanna Gronkiewicz-Waltz: pomnik smoleński przy placu Piłsudskiego

"Konkurs na projekt pomnika powinien być międzynarodowy" - mówi prezydent Warszawy

Hanna Gronkiewicz-Waltz: pomnik smoleński przy placu Piłsudskiego
d2jk6ap
d2jk6ap

Pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku został wybudowany na warszawskim Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. W tym roku mija 5 lat od tej tragedii. Z tej okazji rodziny zmarłych wnioskują o budowę kolejnego monumentu. najchętniej widziałyby go przy Pałacu Prezydenckim. Ratusz się na to nie zgadza.

We wtorek w Pałacu odbędzie się spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z rodzinami ofiar katastrofy. W spotkaniu weźmie też udział prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz . Jak powiedziała dziś rano w radiowej Jedynce, "od początku mówiono, że pomnik nie stanie przy Krakowskim Przedmieściu". - Lokalizacja przy placu Piłsudskiego wydaje się najbardziej realna i godna - powiedziała. Dodała też, że* Ratusz tę właśnie lokalizację będzie rekomendował.*

Hanna Gronkiewicz-Waltz dodała, że za taką lokalizacją pomnika przemawia fakt, iż pl. Piłsudskiego leży w samym centrum, a na samym placu odbywają się ważne państwowe uroczystości. Prezydent uważa też, że konkurs na projekt pomnika powinien być międzynarodowy.

Przeczytajcie też: Veturilo rusza 1 marca!

d2jk6ap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jk6ap
Więcej tematów