Trwa ładowanie...

Groził młotkiem i żądał pieniędzy

Awanturę dostrzegli patrolujący okolicę policjanci.

Groził młotkiem i żądał pieniędzy
d2e8kzq
d2e8kzq

18-letni Gabriel G. zaczepił przypadkowych przechodniów i grożąc użyciem młotka do układania kostki brukowej, żądał pieniędzy. Podczas awantury pomagał mu 28-letni kolega. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzut rozboju.

Do zdarzenia doszło około trzeciej nad ranem na ulicy Nowolipie. Pełniący tam służbę policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zauważyli szarpiącą się grupę osób. Na widok radiowozu dwóch z nich zaczęło uciekać. Mundurowi ruszyli w pościg i już po chwili obaj mężczyźni zostali zatrzymani.

Jak wynika z relacji pokrzywdzonych, kiedy szli chodnikiem, podeszło do nich dwóch nieznanych im mężczyzn. 18-letni Gabriel G. przykładając jednemu z nich do głowy młotek do układanie kostki brukowej zażądał 20 złotych. - Kiedy napadnięty odmówił, 18-latek zasugerował mu, że jeśli nie dostanie gotówki może stać mu się krzywda. Wtedy pokrzywdzony wyjął z portfela pieniądze dał je napastnikowi - relacjonują funkcjonariusze z KSP . - W tym samym momencie drugi z zaczepionych mężczyzn podjął próbę wtrącenia młotka z ręki 18-latka. Doszło do szarpaniny, w którą włączył się stojący obok 28-letni Adam Ł. Na całe szczęście awanturę zobaczyli patrolujący okolicę policjanci.

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzut rozboju, za co kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.

d2e8kzq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2e8kzq
Więcej tematów